W ostatnim czasie do sieci przedostało się sporo informacji, że Samsung mocno pracuje nad Lollipopem dla swoich flagowych urządzeń. Jednym z tych smartfonów, który czeka na najnowszego Androida jest Samsung Galaxy Note 3. Dzięki serwisowi SamMobile mogliśmy już zobaczyć jak ta wersja systemu będzie się prezentować na tym smartfonie. Oczywiście nie była to finalna wersja, ale z pewnością była bardzo podobna. Dzisiaj mamy dla posiadaczy Note’a trzeciej generacji bardzo dobrą wiadomość.

Jak informują zachodnie serwisy, do sieci wyciekł Android 5.0 Lollipop dla tabletofonu Samsung Galaxy Note 3 o nazwie kodowej SM-N9005. Aktualizacja została oznaczona jako N9505XXUGBNL8 i waży aż 1,1 GB. Oprócz wspomnianego Lollipopa, update zawiera także odświeżoną wersję TouchWiza – autorskiej nakładki Samsunga.

Zaznaczamy, że aktualizację można jak na razie wgrać poprzez program Odin w wersji 3.09, a plik pobrać ze strony XDA klikając tutaj. Tam znajdziecie również instrukcję jak to zrobić. Pamiętajcie jednak, że robicie to na własną odpowiedzialność. Przed aktualizacją zalecamy zrobić także kopię swoich najważniejszych danych. Jeśli wykonacie wszystko poprawnie to powinniście zostać przywitani na ekranie swojego smartfona przez napis Android 5.0. Pamiętajcie, że pierwsze uruchomienie jest znacznie dłuższe, więc nie należy panikować, urządzenie się na pewno uruchomi.

Taki wyciek Androida 5.0 Lollipop dla Galaxy Note 3 może świadczyć o tym, że wersja Lollipopa przygotowywana przez Samsunga jest już praktycznie gotowa i już wkrótce zostanie udostępniona za pomocą OTA. Niestety jednak żadne oficjalne informacje w tej kwestii się nie pojawiły. Jeśli takowe będą, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Ktoś zamierza samemu wgrać aktualizację?

źródło: XDA przez PhoneArena