Smartwatche są najpopularniejszymi noszonymi urządzeniami do tej pory. To nie podlega żadnej dyskusji. Dzięki nim mamy szybki dostęp do naszych powiadomień ze smartfona, co pozwala nam być w „ciągłym kontakcie” z naszym urządzeniem w kieszeni, bez konieczności jego wyciągania. Najwidoczniej firmy Omate i Garmin, które właśnie zapowiedziały swoje inteligentne zegarki, nie mają zamiaru oddawać tego pola innym producentom.

Omate ma już w swojej ofercie kilka smartwatchów, które są dostępne na rynku, ale na tym nie zamierza zaprzestać. Za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, firma zapowiedziała dwa nowe smart-zegarki, które będą częścią ich wiosenno-letniej kolekcji 2015. Zegarki zostały oznaczone jako Omate Racer i Omate Roma. Niestety firma nie ujawniła za bardzo szczegółów jeśli chodzi o model Roma, ale wiemy nieco więcej na temat modelu Racer.

Oba smart-zegarki będą jednymi z pierwszych, które używać będą chipset MediaTek Aster. Zarówno Racer jak i Roma będą współpracować z urządzeniami z systemem operacyjnym iOS i Android. Omate Racer jeszcze dzisiaj będzie dostępny w pre-orderze za 99 dolarów. Warto dodać, że ta cena obowiązuje tylko do 15 stycznia. Nie oznacza to, że w tym dniu kończy się przedsprzedaż, a wręcz przeciwnie. Od 16 do 31 stycznia Racer nadal będzie można zamówić w przedsprzedaży, ale już w cenie 129 dolarów. Ten kto zdecyduje się na zamówienie, może liczyć na to, że zegarek będzie dostarczony pod jego dom do końca lutego – tak przynajmniej zapewnia producent.

Kolekcja wiosna-lato 2015 od Omate
Kolekcja wiosna-lato 2015 od Omate / fot. Omate

 

Przejdźmy teraz do firmy Garmin. Ogłosiła ona, na tegorocznych targach CES, wprowadzenie na rynek nowego inteligentnego zegarka z linii Garmin Vivoactive. Smartwatch będzie wyposażony w GPS oraz w aplikację do śledzenia naszej aktywności. Będzie można śledzić nasze poczynania w takich dyscyplinach sportowych jak jazda na rowerze, pływanie, bieganie, golf i wiele innych. Zegarek od Garmin może zostać połączony z różnymi  akcesoriami, jak na przykład z czujnikiem rowerowym, czy z czujnikiem pracy serca. Urządzenie będzie dostępne w dwóch kolorach – czarnym i białym. Jego cena wynosi 249 dolarów, ale bez czujnika tętna (z czujnikiem kosztuje 299 dolarów).

Jak sami widzicie, obie firmy zbyt dużo informacji nie ujawniły o swoich produktach. Oprócz wymienionych cech, smart-zegarki powinny też odbierać niektóre powiadomienia z naszych smartfonów. Cena za zegarek od Omate wydaje się rozsądną, jeśli chodzi o to co oferuje. Natomiast cena za smartwacha od Garmin wydaje się zbyt wysoka. Taniej można już kupić na przykład LG SmartWatch.

źródło: Omate (Facebook), Garmin przez GeekyGadgets (1), (2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj