Na targach nie mogło zabraknąć oczywiście tabletów z rysikiem, które mają ułatwiać pracę z tymi urządzeniami. Firma Toshiba zaprezentowała na nich dwa modele tabletów Encore 2 Write z rysikiem oraz systemem Windows. Nowe rozwiązania pokazują innowacyjność i przyszłą drogę jaką chce podążać japoński producent. Czym postanowili nas zaskoczyć?

Na stanowisku firmy Toshiba, można podziwiać dwa nowe modele tabletów z rodziny Encore, które wyróżniają się zastosowaną wielkością ekranu. Tablet Encore 2 Write występuje z 8-calowym wyświetlaczem (WT10PE-A) i 10,1-calowym wyświetlaczem (WT8PE-B), których rozdzielczość wynosi 1280 × 800 pikseli. Tak więc można wybrać rozmiar, które będzie odpowiedni dla nas. Jak już wspomniałem wcześniej, urządzenia pracują na systemie od Microsoftu, czyli na Windowsie, a sercem jest procesor Intel Atom. Niestety nie wiadomo ile ma rdzeni i jakie taktowanie. Pozostała specyfikacja obejmuje 2 GB pamięć operacyjną RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, 8-megapikselowy aparat i baterię, która ma starczyć na 11 godzin pracy (nie wiadomo jakiej pojemności).

Tablet Encore 2 Write został stworzony do rysowania, pisania i robienia notatek. Sam ekran posiada funkcję multi-touch z innowacyjnym czujnikiem, który sprawia, że rysik jest bardziej precyzyjny – pisanie po ekranie ma być bardziej naturalne. Jak zaznacza Toshiba, mamy mieć wrażenie jakbyśmy pisali po kartce papieru. Po skończeniu pracy, rysik będzie można umieścić w specjalnie przygotowanym slocie tak, aby się nie zgubił.

Toshiba Encore 2 Write 8-cali
Toshiba Encore 2 Write 8-cali / fot Toshiba

 

Jeśli zdecydujemy się zakupić Toshiba Encore 2 Write to będziemy mogli liczyć na aplikacje takie jak Word, Excel i PowerPoint oraz subskrypcję Office 365 Personal. Tablet do sprzedaży trafi 11 stycznia i będzie kosztować 349,99 dolarów za wersję 8-calową i 399,99 dolarów za wersję 10,1-calową.

źródło: Toshiba przez BloggingWindows, FoneArena

2 KOMENTARZE

  1. „64 GB pamięci ROM” taki mały błąd. Powinno być pamięci Flash. Pamięć ROM (Read only memory) oznacz pamięć do odczytu, czyli na dane typu bios.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj