Samsung Galaxy Note Edge swoją premierę miał na UNPACKED 2014 tuż przed targami IFA w Berlinie. Wtedy dowiedzieliśmy się, że smartfon będzie dostępny w ograniczonej ilości i że są małe szanse, że zobaczymy go w Polsce. Po kilku tygodniach przedstawiciele Samsung Polska za pośrednictwem Twittera poinformowali, że Galaxy Note Edge będzie dostępny w Polsce. Wtedy jeszcze nie była znana data debiutu i cena. Ostatecznie smartfon pojawił się w sklepach Samsung Brand Store 5 grudnia i można było go obejrzeć i podotykać. Co prawda, nie można było go jeszcze kupić, ale tylko złożyć zamówienie. Od dzisiaj jednak można już kupić Galaxy Note Edge w Polsce.

Firma Samsung wprowadziła do sprzedaży na polskim rynku swój rewolucyjny smartfon z zakrzywionym ekranem – Galaxy Note Edge. Połączenie robiącego wrażenie wyświetlacza i fenomenalnych funkcji rysika S-Pen daje użytkownikowi nowe narzędzia i pozwala w pełni korzystać z funkcji niedostępnych gdzie indziej.

Ekran w tym urządzeniu jest zakrzywiony tak, że zachodzi na boczną ściankę. Dzięki temu, bez patrzenia na ekran główny, przy zamkniętej okładce możemy widzieć powiadomienia, korzystać ze skrótów do aplikacji czy wykonywać podstawowe czynności za pomocą jednego przeciągnięcia palcem po ekranie. Powiadomienia mogą się wyświetlać na bocznej ściance, nie przeszkadzając nam w oglądaniu filmu czy stron www.

Samsung Galaxy Note Edge / fot. Samsung
Samsung Galaxy Note Edge / fot. Samsung

 

Galaxy Note Edge jest bardzo podobny do Galaxy Note 4 i pewnie już wszystko na jego temat wiecie. Jeśli nie lub nie pamiętacie to wszystkiego możecie się dowiedzieć o nim klikając tutaj. Smartfon w Polsce, jak informowaliśmy już wcześniej, kosztuje 3 499 zł, więc tanio nie jest. Ale musimy pamiętać, że jest to urządzenie innowacyjne i jest to coś nowego, dlatego stąd taka cena. Na szybki spadek cen też nie ma co liczyć. Ktoś zdecydował się na zakup?

źródło: Samsung (informacja prasowa)