Kilka dni temu poznaliśmy kolejny, świetnie zapowiadający się smartfon rodem z Chin. Swoją premierę miał ZTE Blade S6, który jako pierwszy został wyposażony w najnowszy układ Qualcomm Snapdragon 615, dysponujący ośmioma rdzeniami i 64-bitową architekturą. Zakup smartfonu wiąże się z pewnymi utrudnieniami. Jeśli jednak ktoś jest nim zainteresowany, informujemy, że sprzedaż rozpocznie się już 10 lutego.

ZTE Blade S6 to smartfon, który może się bardzo podobać albo może zostać zmieszany z błotem przez podobieństwo do iPhone’a. Tak naprawdę nie ma nic po środku. Ja jestem w tej pierwszej grupie, bo po pierwsze ostatnio chińskie smartfony bardzo mnie fascynują i stają się coraz lepsze, a po drugie mam już dość zestawiania wszystkiego z produktami Apple, mimo tego, że i tak wszystkie smartfony w mniejszym bądź większym stopniu mają cechy wspólne.

Najnowszy smartfon od ZTE już 10 lutego trafi do sprzedaży i będzie dostępny za pośrednictwem AliExpress. Z tej też okazji chiński serwis przygotował specjalną ofertę, która rusza już jutro i będzie trwała przez osiem najbliższym dni. Od jutra będzie można zgarnąć kupon o wartości 10 dolarów do wykorzystania w AliExpress, a ci więksi szczęśliwcy, którzy polubią stronę na Facebooku staną przed szansą wygrania smartfonu ZTE Blade S6. Jak już wspomiałem, oficjalna sprzedaż ruszy 10 dnia lutego, gdzie smartfon będzie do kupienia za 249,99 dolarów (ok. 850 złotych).

ZTE Blade S6 / fot. AliExpress
ZTE Blade S6 / fot. AliExpress

 

Jak to się ma do Polski? Czy osoba z naszego kraju może bez problemu dokonać zakupu? Jak najbardziej tak. Sprzedaż jest międzynarodowa, a wysyłki będą realizowane nie tylko z Hong Kongu, ale też z kilku europejskich państw jak Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania czy Niemcy. W takim wypadku jesteśmy zwolnieni ze wszelkich opłat w postaci podatku czy cła, no chyba, że będziemy mieć niefart i paczka wyjedzie do nas z Chin. Wtedy cena smartfonu wzrośnie o około 220 złotych (podatek VAT), a cały zakup wyniesie około 1050 złotych.

Dla przypomnienia, ZTE Blade S6 obok ośmiordzeniowego procesora Snapdragon 615 znajdziemy 2 GB pamięci RAM, 16 GB przestrzeni na dane i system Android w wersji 5.0 Lollipop z nakładką MiFavor 3.0. Do tego dochodzą jeszcze dwa aparaty – ten z tyłu z matrycą Sony IMX214 o rozdzielczości 13 megapikseli i 5-megapikselowy z przodu. Warto też zaznaczyć, że Blade S6 wspiera LTE i ma kilka ciekawych rozwiązań jak Mirror App, która uruchamia przedni aparat, gdy podniesiemy telefon przytrzymując przycisk głośności, uruchamianie latarki, gdy potrząśniemy telefonem czy Air Track, co uruchamiania odtwarzacz muzyki kiedy z wciśniętym przyciskiem głośności „narysujemy” w powietrzu literę V.

źródło: AliExpress

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj