Biorąc pod uwagę tablety z Androidem, mam dwóch faworytów na tablet, który mógłby u mnie zagościć trochę dłużej. Pierwszy z nich to 8,4-calowy Galaxy Tab S, a drugi Xperia Z3 Compact. Żaden inny nie przekonał mnie tak bardzo jak dwa przed chwilą wymienione. Jednak po tym, co pokazał Dell na tegorocznym CES, do tej grupy dołączył kolejny – Dell Venue 8 serii 7000. Zastanawiałem się jak będzie z ceną i wiecie, co? Nie jest aż tak źle. 

Obok najnowszego tabletu Della trudno przejść obojętnie. Chociaż jeszcze nigdy nie miałem go w swoich rękach, to wiem, że pod kilkoma względami jest tabletem wyjątkowym i trzeba obowiązkowo zdobyć go na testy. Przede wszystkim jest to najsmuklejszy tablet z Androidem na świecie, a grubość jego obudowy wynosi zaledwie 6 milimetrów. Ma 8,4-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, a w jego wnętrzu pracuje czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3580 (2,33 GHz, 2 MB cache) i 2 GB pamięci RAM. Poza tym sprzęt nieźle wygląda, ma świetnie osadzony ekran i posaida kamerę Intel RealSense. Szkoda tylko, że nadal jest w nim Android 4.4 KitKat.

Dobra wiadomość jest taka, że tablet trafił do Europy i poznaliśmy jego cenę. Dell Venue 8 7840 pojawił się na oficjalnej stronie firmy Dell i został wyceniony na 379 euro (niecałe 1600 złotych). Jest to kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za sprzęt w wersji z 16-gigabajtową pamięcią na dane, bez LTE. Do tego dochodzi jeszcze 29 euro za wysyłkę, która będzie realizowana od 15 lutego. To jak, zainteresowani?

Dell Venue 8 7000 / fot. Dell
Dell Venue 8 7000 / fot. Dell

 

źrodło: DellTabletBlog

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj