Jolla Tablet to jeden z tych tabletów, który wzbudził największe zainteresowanie pod koniec ubiegłego roku. Najpierw odliczanie na stronie producenta, a potem premiera, która była związana z akcją crowdfundingową, gdzie cel osiagnięto w zaledwie 2 godziny, a na zakończenie licznik wskazał ponad 2 miliony dolarów. Sukces tabletu był tak wielki, że producent postanowił nawet obniżyć cenę swojego smartfonu, by podziękować za wsparcie. Teraz już wiemy, że Jolla szykuje się do targów MWC 2015, gdzie pokaże swoje najnowsze urządzenie szerszej grupie osób. 

Mobile World Congress to idealne miejsce i czas, by pokazać najnowsze osiągnięcia w kategorii urządzeń mobilnych. Dlatego też, na pierwszy dzień targów, czyli 2 marca (poniedziałek) została zaplanowana oficjalna konferencja dla prasy, gdzie poznamy Jolla Tablet. Będzie to światowa premiera tego urządzenia, gdzie każdy będzie mógł dotknąć tabletu i przekonać się co potrafi, bo do tej pory widzieliśmy go tylko na zdjęciach prasowych. Impreza odbędzie się o godzinie 10:00 w Porta Fira Hotel przy Plaza Europa.

Oprócz premiery tabletu, Finowie zgłębią także tajniki funkcjonowania systemu Sailfish OS 2.0, pokazując między innymi to, w jaki sposób działa na smartfonie i tablecie czy jakie możliwości pracy wielozadaniowej oferuje. Zgodnie z informacją, poznamy też pakiet ochronny Sailfish OS mobile security, który zapewne będzie nieodłączną częścią całego systemu.

Jolla na MWC 2015 / fot. Jolla
Jolla na MWC 2015 / fot. Jolla

 

Jolla Tablet od strony technicznej prezentuje się całkiem okazale. Mamy prawie 8-calowy ekran IPS o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, a pod obudową pracują cztery rdzenie procesora Intel we współpracy z 2 GB pamięci RAM. Tablet ma 8,3 mm grubości i aparat 5 Mpix, który nagrywa w FullHD, a całość działa pod kontrolą systemu Sailfish OS 2.0.

źródło: informacja prasowa