Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem aktualizacji wielu urządzeń mobilnych do najnowszej wersji systemu od Google, czyli Androida 5.0 Lollipop. Ostatnio aktualizację otrzymały takie urządzenia jak Galaxy Note 3 i Note 4, czy HTC One M7, o czym dzisiaj już informowaliśmy. Niedługo do tego grona dołączą najlepsze tablety od Koreańczyków, czyli seria Galaxy Tab S. Jakich nowości możemy oczekiwać?

Dzięki wideoprzeglądowi, dostępnemu w sieci, dowiedzieliśmy się, co wniesie oczekiwany Lollipop. Oczywiście najważniejszą zmianą jest nowa wersja systemu, co oznacza też wprowadzenie trybu ART czy też Project Volta, który ma zmniejszyć zużycie energii. Otrzymamy oczywiście odświeżoną edycję nakładki TouchWiz, która będzie podobna do tej jaką znamy z innych smartfonów Samsunga, które otrzymały już Lollipopa. Przede wszystkim nowa odsłona wprowadza Material Design do interfejsu, nowy wygląd menu wielozadaniowości, zmodernizowane aplikacje systemowe oraz tryb gościa. Od teraz cały interfejs jest zauważalnie „płaski” w niektórych miejscach. W dodatku jest nowy ekran blokady, a także system powiadomień. Zmianą jest nowy kolor dominujący, gdzie czerń została zastąpiona przez kolor biały. Zapewne będzie również odświeżony tryb wielu okien. I najważniejsze – w prezentowanej wersji 5.0.2 Lollipop wrócił tryb wyciszenia urządzenia, o który mocno walczyli wszyscy użytkownicy.

Aktualizacja sprawi, że tablety Samsung Galaxy Tab S znacznie przyspieszą. Możliwe także, że nowy Android wpłynie pozytywnie na czas pracy, choć w przypadku smartfonów Galaxy niektórzy użytkownicy twierdzili, że w tej kwestii jest zupełnie inaczej. Niestety na razie nie wiemy, kiedy Koreańczycy zdecydują się wypuścić aktualizację, ale myślę, że nastąpi to na początku przyszłego miesiąca. Do tego czasu oprogramowanie zostanie należycie dopracowane. Jak to wygląda obecnie, możecie się przekonać w filmie powyżej, który przygotował serwis SamMobile.

źródło: SamMobile

3 KOMENTARZE

    • No właśnie. Nic się o tych świetnych tabletach nie wspomina. Czy ktoś wie cokolwiek na temat aktualizacji tabletu Samsung Galaxy Note 10.1
      edycja 2014 do Androida 5 ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj