Coraz więcej smartfonów dostaje Lollipopa, ale umówmy się, że w pierwszej kolejności aktualizacja zazwyczaj dotyczy flagowych modeli. Potwierdzają to ostatnie tygodnie, gdzie najnowszy system od Google trafił do topowych modeli od Samsunga, HTC, LG czy innych firm. W kolejce po aktualizację stoi jeszcze masa urządzeń, a ich użytkownicy coraz bardziej się niecierpliwią. Mamy jednak dobrą wiadomość dla posiadaczy mniejszej wersji Galaxy S5. Lollipop jest w drodze. 

Wiadomo nie od dziś jaka jest polityka Samsunga dotycząca aktualizacji smartfonów. Przeważnie dwie duże zmiany i po niecałych dwóch latach koniec wsparcia. W kilku urządzeniach to się potwierdziło, więc póki co na razie tego musimy się trzymać. Co prawda użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S5 mini nie mają okazji do hucznego otwierania szampana, ale już powoli mogą zmierzać do najbliższego sklepu po butelkę. Tak mogą się przygotować, bo Samsung potwierdził, że Galaxy S5 mini otrzyma Androida 5.0 Lollipop.

Informacja pojawiła się na Twitterze za sprawą francuskiego oddziału Samsunga. Z wiadomości wynika, że Lollipop trafi do Samsunga Galaxy S5 mini w drugim kwartale 2015 roku. Deklaracja jest bardzo ogólnikowa i nie została podana żadna konkretna data premiery, ale ważne, że coś się dzieje, a posiadacze tego smartfonu mogą spodziewać się odświeżenia. Aktualizacja równie dobrze może pojawić się już w kwietniu, ale gorszy scenariusz może też brać pod uwagę początek… wakacji, czyli gdzieś pod koniec czerwca. Kto czeka?

źródło: Samsung (Twitter)