Jakoś nie przekonuje mnie obecność modemu LTE w smartwatchu. Nie tylko ze względu przerostu formy nad treścią, ale faktu, że zegarek z taką technologią wytrzymuje dzień. Choć swoją przygodę z wearables rozpocząłem od Galaxy Gear, a potem Gear 2, które umożliwiały rozmowy głosowe (w połączeniu z telefonem, a nie przez własny moduł) to rajcowało mnie to tylko na początku. Później zdałem sobie sprawę, że smart-zegarek ma służyć głównie do powiadomień. LG jednak idzie w LTE i na targach MWC 2015 pokaże jeszcze jedną wersję Watch Urbane.

Obok zegarka LG Watch Urbane, o którym wiemy już niemal wszystko, w Barcelonie ma pojawić się jeszcze jeden wariant smartwatcha od Koreańczyków. Informacja została udostępniona bezpośrednio przez biuro prasowe LG na oficjalnej stronie, więc premiera jest pewna. Dla wielu zapewnie ten zegarek okaże się ciekawszą propozycją od LG, a to za sprawą większej funkcjonalności i kilku zmian.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że smartwatch o LG z LTE wygląda nieco inaczej. Cała koperta została wykonana z metalu i znalazło się w niej miejsce dla głośnika i mikrofonu. Wszystko po to, by bezpośrednio z zegarka można było wykonywać połączenia, sterować nim za pomocą komend głosowych, a także rozpoznawać mowę i tłumaczyć obcy język. Co więcej, z boku koperty wyrosły dwa dodatkowe przyciski i łącznie jest ich już trzy. Widać, że producent jeszcze bardziej chce zbliżyć swój produkt do klasycznego czasomierza i niewątpliwie mu się to udaje. W zegarku pojawiła się też technologia NFC, co umożliwi wykonywanie płatności mobilnych i GPS do wskazywania bieżącej lokalizacji.

Najważniejsze zostawiłem sobie jednak na koniec. LG wreszcie zdecydowało się na znaczną poprawę działania smartwatcha na baterii. Pojemność zwiększyła się niema dwukrotnie i teraz Watch Urbane z LTE ma 700 mAh w obudowie. Ciągle zastanawiam się jak udało się to osiągnąć, praktycznie nie zwiększając grubości obudowy. Dodatkowo mocniejsza wersja smartwatcha otrzymała dodatkowe 512 MB pamięci RAM i w rezultacie ma 1 GB.

Oficjalnie zegarek zostanie zaprezentowany na targach MWC 2015 i z pewnością pójdziemy go obejrzeć.

źródło: LG przez gsmarena