ZTE Grand S3 to nowy flagowy smartfon chińskiej firmy. Charakteryzuje go nie tylko przyzwoita specyfikacja, ale i pewna nowatorska funkcja, której nie znajdziemy w żadnym innym smartfonie. Mowa tu o czujniku biometrycznym, który skanuje tęczówki oczu użytkownika. 

Eyeprint ID – autorska technologia zabezpieczeń biometrycznych wymyślona przez chińskiego producenta, która będzie wykorzystywana nie tylko do odblokowania telefonu, ale również do uzyskania dostępu do plików ukrytych przez użytkownika i do autoryzacji płatności mobilnych. Jak twierdzi ZTE, zabezpieczenie urządzenia tęczówką oka jest lepsze od popularnych czytników linii papilarnych. Dlaczego? Po pierwsze, technologia ta zapewnia większe bezpieczeństwo, ponieważ system wykonuje specjalną „mapę siatkówki”, której nie można podrobić, ani zastąpić na przykład fotografią. Co więcej, sam proces skanowania jest bardzo szybki i działa wyjątkowo sprawnie. Wystarczy tylko skierować wzrok na urządzenie, a po chwili nasze oczy zostaną rozpoznane. Chwilowo jednak brakuje informacji, jak system spisuje się w kiepskich warunkach oświetleniowych, lecz możemy się tego tylko domyślać.

Jeszcze krótko o samym urządzeniu, bo ma się czym pochwalić. ZTE Grand S3 został wyposażony w wyświetlacz Full HD (1920 x 1080 pikseli) o przekątnej 5,5 cala, więc należy zaliczyć go do phabletów. Nad pracą urządzenia czuwa procesor Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz, wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Telefon posiada również 16-megapikselowy aparat główny oraz 5-cio megapikselową kamerkę przednią. Poza tym smartfon oferuje użytkownikowi 16 GB pamięci wbudowanej oraz baterię o pojemności 3100 mAh.

Urządzenie zostało wycenione na 478 dolarów (czyli około 1800 złotych) i początkowo pojawi się tylko na rodzimym rynku producenta. Być może z biegiem czasu smartfon będzie również dostępny w innych regionach świata. Nie jest to jednak pewne.

źródło: Business Wire przez PhoneArena