W przeciągu ostatnich miesięcy sporo urządzeń otrzymało aktualizację do Androida 5.o Lollipop, który jest sporym krokiem naprzód względem poprzednich wersji. Tym razem taka aktualizacja trafia na pokład Samsunga Galaxy S5 Active. Jakich zmian należy się spodziewać? 

Samsung Galaxy S5 Active jest wzmocnioną wersją zeszłorocznego flagowca Koreańczyków. Dzięki nowej obudowie, SM-G870F może sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom – jego wytrzymałość na upadki jest ponadprzeciętna. W dodatku ma identyczną specyfikację co zwykły wariant, bo moc obliczeniową dostarcza Qualcomm Snapdragon 801 2,5 GHz, który jest wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej. Obraz renderowany przez Adreno 330, możemy ujrzeć na 5,1-calowym wyświetlaczu Super AMOLED o rozdzielczości Full HD. Na nasze dane mamy 16 GB, a zdjęcia możemy wykonywać aparatem głównym 16 Mpix lub przednim 2 Mpix. Odporna obudowa skrywa ogniwo o pojemności 2800 mAh.

Aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop dla Galaxy S5 Active, pojawiła się najpierw w krajach skandynawskich, a oprogramowanie waży aż 1,4 GB. Wnosi między innymi nowy emulator systemowy – ART, nowy system powiadomień czy znacznie poprawione zarządzanie energią. W dodatku dostaniemy odświeżoną wersję nakładki TouchWiz, taką jak w Galaxy S5 czy Galaxy Note 4 po aktualizacji do Lollipopa. Większość zmian w interfejsie dotyczy wyglądu aplikacji, bo wszystko zostało stworzone zgodnie z Material Design. Dla niektórych negatywną modernizacją może być zmiana koloru przewodniego w ustawieniach czy wiadomościach. Miejsce koloru czarnego zajął biały.

Jeżeli chcecie zainstalować aktualizację ręcznie na swoim telefonie, to nowe oprogramowanie znajdziecie tutaj. Jeżeli czegoś nie wiecie, z pomocą przyjdzie Wam Galaktyczny Poradnik. Pamiętajcie jednak, że robicie to na własną odpowiedzialność.

Sądzę, że niedługo również smartfony Galaxy S5 Active pochodzące z oficjalnej polskiej dystrybucji, powinny oznajmić o dostępności aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop, która będzie pierwszą poważną aktualizacją w historii tego modelu. Jeśli zatem chcecie zrobić to w najbardziej bezpieczny sposób, warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na aktualizację w Polsce.

źródło: Samsung-UpdatesSamMobile