Pierwszy raz Asusa Zenfone 2 zobaczyliśmy na targach CES 2015 w Las Vegas, obok fotograficznego smartfonu Zenfone Zoom. Tajwańczycy pokazali, że można stworzyć świetny smartfon w bardzo przystępnej cenie, bo ta miała zaczynać się od 199 dolarów. Dziś, przy okazji lokalnej premiery po raz kolejny dowiadujemy się o cenach, które napawają optymizmem.

Asus Zenfone 2 po swojej premierze zebrał sporo pozytywnych opinii wśród mediów branżowych. Chwalono nie tylko zastosowane podzespoły, świetny ekran, ale też design, za który zresztą został nagrodzony. Był to też pierwszy smartfon, który został wyposażony w aż 4 GB pamięci RAM. Rzecz do tej pory niespotykana. Do CES mieliśmy za daleko i budżet nie ten, ale mogliśmy zobaczyć drugą generację Zenfone’a na MWC w Barcelonie. Skromnie, bo skromnie, ale rzeczywiście flagowiec Asusa prezentuje się nieźle.

Patrząc na premierę pierwszych Zenfonów na polskim rynku, na najświeższego flagowca Asusa będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Data premiery w Polsce nie jest znana, ale nie zmienia to faktu, że Zenfone 2 oficjalnie zadebiutował na tajwańskim rynku. Został tez lokalnie wyceniony i trzeba przyznać, że ceny są bardzo atrakcyjne.

Za podstawowy wariant z 5-calowym ekranem HD, 2 GB RAM i pamięcią 16 GB zapłacimy niecałe 160 dolarów, czyli około 600 złotych. Jeśli jednak zapragniemy większy ekran 5,5 cala, wówczas cena podskoczy do 190 dolarów (ok. 720 złotych). Wersja z 5,5-calowym wyświetlaczem FullHD, 2 GB pamięci RAM i 32 GB na dane to już koszt w okolicy 220 dolarów (830 złotych). Za najbogatszą wersję z 4-gigabajtową pamięcią operacyjną przyjdzie nam wyłożyć na stół 285 dolarów, co w przeliczeniu daje około 1080 złotych.

źródło: PhoneArena