Ruszyła przedsprzedaż tabletu Huawei MediaPad X2. Znamy cenę!

0

Mimo tego, że Huawei MediaPad X2 został pominięty przez Chińczyków na oficjalnej konferencji przed targami MWC 2015, to można go uznać za jeden z ciekawszych 7-calowych tabletów całych targów. Jak nie najciekawszych, bo szczerze żaden inny siedmiocalowiec nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Po tym urządzeniu widać, że Huawei większą uwagę przywiązało nie tylko do zastosowanych podzespołów, ale też wyglądu, bo wreszcie tablet wygląda jak klasa Premium. Ile przyjdzie nam za niego zapłacić?

Huawei MediaPad X2 to tablet podobny do Fonepada od Asusa, głównie ze względu na możliwość wykonywania połączeń głosowych i kompatkowe wymiary jak na 7-calowe urządzenie. W zasadzie nawet przez samego producenta nie jest ścisle określany jako tablet, a phablet. Coś w tym jest, bo dzięki niezwykle wąskim ramkom wokół ekranu, tablet jest nieco mniejszy niż inne urządzenia z tą samą przekątną. MediaPad X2 wyróżnia się jednak zastosowaniem lepszych materiałów, bo w większości obudowa została wykonana z aluminium.

Tablet pojawił się na MWC 2015, a teraz powoli wkracza do sprzedaży, a dokładniej do przedsprzedaży. Można go znaleźć na niemieckim i włośnim Amazonie w cenie 399 euro, co po bezpośrednim przeliczeniu daje około 1700 złotych. To sporo, biorąc nawet pod uwagę fakt, że ma to być urządzenie premium. Co ciekawe, oferta we Włoszech dotyczy wersji 16-gigabajtowej, natomiast w niemieckim Amazonie oferowana jest wersja z pamięcią 32 GB. Jest też wersja za 349 euro w kolorze srebrnym i z 16 GB. Reasumując, MediaPad X2 został wyceniony na 349 – 399 euro w zależności od wersji.

Huawei MediaPad X2 / fot. Amazon
Huawei MediaPad X2 / fot. Amazon

 

źródło: Amazon.it, Amazon.de przez tabletowo