Można powiedzieć, że w końcu się zaczęło. W końcu najbardziej zaawansowane tablety Samsunga, które pojawiły się w czerwcu ubiegłego roku otrzymają najnowszą wersję systemu. Pomijam już fakt, że powinno to się stać kilka miesięcy wcześniej, bo flagowe urządzenia wypadałoby aktualizować jak najszybciej. Nie mniej, Lollipop wreszcie zagościł na tabletach Galaxy Tab S i to cieszy. 

Coraz więcej urządzeń otrzymuje aktualizację do Lollipopa, ale nie ukrywajmy, że w przeważającej ilości są to jedank smartfony. Galaxy S5 czy jego wersja Active, Galaxy Note 4 i Galaxy Note 3, HTC One M7 i One M8 czy chociażby LG G3. Między innymi posiadacze tych smartfonów mogą już cieszyć się najnowszym Androidem. Już na początku lutego pojawiła się informacja, że Samsung pracuje nad Lollipopem dla Galaxy Tabów S i rzeczywiście było w tym sporo prawdy, bo aktualizacja już się rozpoczęła.

Póki co nową wersję mogą pobrać użytkownicy Galaxy Tab S 10.5 w wersji z WiFi, którzy pochodzą z Kanady i Francji. To tam w pierwszej kolejności pojawił się Lollipop dla tabletów Samsunga z ekranem Super AMOLED. Przed instalacją przyjdzie nam pobrać 930,55 MB, więc warto zrobić to przez WiFi. Zmiany są podobne do tych, co w smartfonach, które otrzymały Lollipopa, ale bardziej dostosowane pod tabletowy interfejs.

Zapewne wszyscy czekają na aktualizacją w Polsce. Jak tylko się pojawi damy Wam znać.

źródło: AndroidPoliceSamMobile