Tajwańska firma HTC zaprezentowała już swój flagowiec na ten rok. Jest nim HTC One M9, który swoją premierę miał podczas barcelońskich targów. Oczywiście my też tam byliśmy, dzięki czemu mogliście przeczytać i zobaczyć nasze pierwsze wrażenia.

Jeszcze przed targami MWC 2015 pojawiło się kilka plotek, że na konferencji HTC oprócz One M9, zobaczymy również HTC One M9 Plus. Jak wiemy tak się nie stało. Nie zmienia to jednak faktu, że taki smartfon w ogóle się nie pojawi, a wręcz przeciwnie. Z dnia na dzień, docierają do nas coraz to większe ilości informacji właśnie o HTC One M9 Plus, co może świadczyć o tym, że już niedługo będziemy świadkami premiery tego modelu.

Dzięki serwisowi iapps, możemy zobaczyć nowe zdjęcia nadchodzącego smartfona Tajwańczyków. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zdjęcia mogą okazać się nieprawdziwe, choć informacja jest zgodna z tymi wcześniejszymi. Mówi się także, że M9 Plus ma być dostępny przede wszystkim na rynku azjatyckim. Świadczyć o tym ma chociażby umieszczone z tyłu obudowy logo chińskiego operatora telefonii komórkowej China Mobile.

HTC One M9 Plus
HTC One M9 Plus / fot. iapps

 

Smartfon widoczny na zdjęciach oraz filmie swoim wyglądem nawiązuje do reszty smartfonów z serii One. Co prawda film przedstawia makietę smartfonu, ale widać podobieństwo z tymi ze zdjęć. W One M9 Plus ma wrócić tak zwana Duo Camera, czyli podwójny aparat, ale nowością ma być fizyczny przycisk Home, który będzie rozdzielał głośniki BoomSound. Możliwe, że w przycisku Home znajdzie się czytnik linii papilarnych. Czyli co? Będziemy mieli fizyczny przycisk Home i przyciski ekranowe? No za pięknie to nie wygląda. Do tego dochodzi jeszcze czarny pasek z logiem HTC pod ekranem.

Odnośnie specyfikacji, to nie uległa ona zmianie od ostatnich przecieków. Zawiera ona ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6795T, 3 GB pamięci operacyjnej RAM, która została potwierdzona przez AnTuTu, 21 Mpix aparat główny, 32 GB pamięci wewnętrznej, Android 5.0 Lollipop oraz rozdzielczość ekranu 2560 x 1440 pikseli. Parametry wskazują jednoznacznie, że będzie to kolejny flagowiec w portfolio Tajwańczyków.

HTC One M9 Plus
HTC One M9 Plus w AnTuTu / fot. iapps

 

źródło wideo: NWE
źródło: iapps przez PhoneArena