Po kilkunastu dniach plotek na temat nadchodzących smartfonów od ZTE wiemy już wszystko. Dzisiaj miała miejsce premiera ZTE Nubia Z9 Max i Nubia Z9 mini. Oba smartfony są flagowcami na rok 2015, prezentują się ładnie i posiadają bardzo dobrą specyfikację.

Zacznijmy od tego większego. ZTE Nubia Z9 Max został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD oraz w czterordzeniowy procesor Snapdragon 810, który wspierać będzie 3 GB pamięci operacyjnej RAM (DDR4). Na pliki użytkownik będzie miał do wykorzystania 16 GB pamięci wewnętrznej. Na szczęście producent zdecydował się na zastosowanie slotu na kartę microSD wbrew panującej modzie na pozbywanie się tego udogodnienia. Do pstrykania zdjęć posłużyć ma 16 Mpix aparat główny oraz 8 Mpix aparat z przodu do zdjęć selfie. Energii dostarczy bateria o pojemności 2900 mAh. ZTE Nubia Z9 Max posiada również technologię Hi-Fi, którą wspierać będzie procesor dźwiękowy AK4375. Materiały wykorzystane w tym smartfonie to najwyższa półka. Ramki zrobione są z tytanu i aluminium. Tylna obudowa zaś pokryta została szkłem, które dodatkowo zostało wzmocnione. Całością zarządza Android 5.0 Lollipop wraz z nakładką od producenta nubia UI V2.8.

Mniejszy model, czyli ZTE Nubia Z9 mini posiada 5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD. Taka rozdzielczość wspierana będzie przez czterordzeniowy procesor Snapdragon 615, a ten wspierany jest ze strony 2 GB pamięci RAM. Podobnie jak Z9 Max, tak i Z9 mini posiada 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością jej rozbudowy oraz te same aparaty, czyli główny w rozdzielczości 16 Mpix oraz przedni w rozdzielczości 8 Mpix. Nubia Z9 mini została wykonana z tych samych materiałów co jego większy brat oraz zasilany jest przez tą samą baterię 2900 mAh i pracuje w oparciu o Androida 5.0 Lollipop z nakładką nubia UI V2.8.

Oba smartfony są w wersji Dual SIM. Z9 Max dostępna jest w dwóch kolorach – czarnym oraz białym, natomiast Z9 mini będzie można spersonalizować według swoich upodobań dzięki kilku rodzajom obudowy. Cena i dostępność na tę chwile nie zostały ujawnione.

źródło: Anzhuo przez PhoneArena