Widziałem, dotykałem i czekam. Tak w kilku słowach mogę opisać mój pierwszy kontakt z Zenfone 2 od Asusa. Już pierwsze informacje podczas targów CES 2015 wywołały sporo emocji, gdy smartfon zadebiutował razem z Zenfonem Zoom, a w końcu udało mi się go dorwać na chwilę na targach w Barcelonie. I powiem wam, że jest na co czekać. Dobra wiadomość jest taka, że Zenfone 2 trafił do oficjalnego sklepu Asusa, przez co poznaliśmy jego europejskie ceny. 

Nie przepadam za polityką, gdzie urządzenia występują w kilku wersjach nieznacznie różniących się od siebie, szczególnie jeśli są to flagowe urządzenia. Takie powinno być jedno i kropka. W przypadku pierwszego Zenfona było kilka wariantów jak Zenfone 4, Zenfone 5 czy Zenfone 6, które w głównej mierze różniły się wielkością ekranu. Teraz Zenfone 2 też będzie w kilku wersjach, ale zmiany pod maską będziemy mogli rozpoznać raczej po oznaczeniu danego modelu. I tak najnowszy smartfon Tajwańczyków będzie w trzech wariantach, choć oprócz wielkości ekranu różnice sięgają też procesora i pamięci RAM i pamięci na dane.

Zenfone 2 jako pierwszy pojawił się w ofercie oficjalnego sklepu internetowego Asusa we Francji i dzięki temu poznaliśmy ceny smartfonu w Europie. Bez przedłużania, najmniej, bo 199 euro zapłacimy za wariant ZE550CL, gdzie zastosowano 5-calowy wyświetlacz HD, 16 GB pamięci wbudowanej i procesor Intel Atom Z2560 z 2 GB pamięci RAM. Za Zenfona 2 z 5,5-calowym ekranem (ZE550ML) i nieco lepszym procesorem Intel Atom Z3560 zapłacimy 249 euro. Najdroższy rzecz jasna będzie model ZE551ML z 5,5-calowym ekranem, ale o rozdzielczości Full HD, jeszcze szybszym Atomem Z3580, 32-gigabajtową pamięcią na dane i aż 4 GB RAM’u. Za tą wersję będziemy musieli zapłacić 299 euro.

Asus Zenfone 2 / fot. Asus
Asus Zenfone 2 / fot. Asus

 

Przedsprzedaż rozpoczyna się już 31. marca i każdy kto zamówi smartfon wcześniej otrzyma powerbank ZenPower od Asusa. Smartfony są dostępne w kilku kolorach, ale daty realizacji zamówień są inne dla każdego modelu. Od 2. kwietnia będzie najbardziej podstawowa wersja, 8. kwietnia to start sprzedaży modelu ZE550ML, a najdłużej będziemy musieli czekać na wersję z 4 GB RAM, bo aż do 22. kwietnia.

Na chwilę obecną polska premiera Zenfona 2 nie jest jeszcze znana.

źródło: Asus przez Tabletowo