KNOX. Pod tą nazwą kryje się solidny zestaw zabezpieczeń, który jest fabrycznie instalowany w topowych smartfonach Samsunga. Od czasu debiutu w październiku 2013 roku stałe jest udoskonalany, by zapewnić użytkownikom największy standard ochrony urządzeń mobilnych pracujących w oparciu o platformę Android. Z drugiej jednak strony KNOX to bariera nie do przejścia dla miłośników wszelakich modyfikacji w systemie, z dostaniem się do konta root czy wgrywaniem nieoficjalnego oprogramowania na czele. Wygląda jednak na to, że nam się udało pokonać tą barierę, co wcale proste nie było. Mamy aplikację, która pokonała KNOX’a!

Przesuńmy wszystkie kwestie związane z zaletami rozwiązania KNOX na drugi plan. Fakt, chroni nasze urządzenie jak żadne inne rozwiązanie, poczynając od samego jądra systemu po zainstalowane aplikacje. Pozwala nam używać smartfonu do celów prywatnych i biznesowych, oddzielając przestrzeń z rodzinnymi zdjęciami z wakacji i ulubionymi kawałkami muzycznymi od plików biznesowych czy kontaktów z pracy. Ale dla niektórych KNOX to spore ograniczenie, jeśli lubią dłubać w swoim smartfonie czy tablecie. Na urządzenie z zabezpieczeniem KNOX nie można w prosty sposób wgrać nieoficjalnego oprogramowania (czyli tzw. custom ROM’u), bo zabezpieczenie od razy wykryje, że coś mieszamy i zmieni wartość flagi KNOX. A wtedy możemy tylko powiedzieć, bye bye gwarancjo.

Nam jednak się udało! Po miesiącach prac w końcu stworzyliśmy prostą aplikację, która usunie flagę KNOX, a przy okazji da nam dostęp do konta root w urządzeniu. Czy to nie wspaniałe? Aplikacja przeznaczona jest dla najnowszych smartfonów Galaxy takich jak Galaxy S5, Galaxy Note 4 czy nawet Galaxy S6 i S6 Edge. Wystarczy zatem pobrać specjalny plik .apk klikając na jeden z poniższych linków i zainstalować aplikację na swoim urządzeniu. A potem to już z górki, bo program poprowadzi nas przez cały proces. Ale bez obaw, aplikacja jest w pełni bezpieczna dla naszego urządzenia.

root-and-knox-icon

Pobierz z MEGA

Pobierz z Dropbox

Root’n’KNOX bejbe!

Aktualizacja:

Chyba nie muszę nikomu dokładnie wyjaśniać, że aplikacja Root’n’KNOX była naszym primaaprilisowym żartem. Postanowiliśmy zrobić coś nietypowego i się udało, bo program został pobrany przeszło 350 razy. Oczywiście aplikacja symuluje tylko cały proces rootowania, a potem usuwania flagi KNOX. W rzeczywistości w na telefonie nie zostały wykonane żadne operacje i nie zostały wprowadzone żadne zmiany. Urządzenie jest dokładnie w tym samym stanie, jak przed instalacją naszej aplikacji. Z telefonem jest wszystko w porządku – na pewno nie eksploduje 😉

Na obecną chwilę nie istnieje żadne narzędzie do usuwania KNOX, a na pewno nie takie, które zostało napisane w… Pascalu i skompilowane w PascalGUI pod Androida.