Pamiętacie akcję z różnymi obudowami do Samsunga Galaxy S6? Jeszcze na kilka tygodni przed premierą wygląd najnowszego flagowca Samsunga powoli odkrywaliśmy za sprawą firm, które zajmują się produkcją dedykowanych etui. Spoglądając na taki projekt mogliśmy wyobrazić sobie wygląd urządzenia czy ułożenie złączy i elementów na obudowie. I co ciekawe, sporo z tych newsów się sprawdziło. Sytuacja lubi się powtarzać i tym razem dotyczy smartfonu Xperia Z4 od Sony. 

Z flagowcem Sony sytuacja jest dziwna. Nie wiemy jeszcze kiedy zostanie oficjalne pokazany światu, a już naprawdę sporo o nim wiemy i co gorsze, wiemy czego można się spodziewać biorąc na pierwszy plan wygląd zewnętrzny urządzenia. Tak, napisałem „co gorsze”, bo nie jestem zwolennikiem wcześniejszych przecieków, które mocno psują finalny efekt. A było tak w ubiegły poniedziałek, kiedy bardzo dokładnie mogliśmy się przyjrzeć zdjęciom, na którym podobno jest Xperia Z4. Dokładnie, bo smartfon został uchwycony niemal z każdej strony.

Tym razem w nasze ręce wpadło etui do Xperii Z4, które rzeczywiście pokrywa się z informacjami z początku tygodnia. Tak, ja też byłem mocno zaskoczony, gdy zobaczyłem na opakowaniu napis „for Sony Z4” i pomyślałem, że po prostu ktoś zrobił spóźnionego psikusa na pierwszego kwietnia, a etui tak naprawdę jest do „Trójki”. Jak się jednak po chwili okazało do Xperii Z3 pasowało, ale nie do końca. Można było dostrzec lekkie różnice, które w połączeniu ze zdjęciami Xperii Z4 łączyły się w całość. Wycięcia w etui były wykonane dokładnie tam, gdzie miałby znajdować się przycisk Power, głośności i fizyczny przycisk do zdjęć. Warto też zaznaczyć, że w casie nie ma miejsca dla złącza magnetycznego, z którego Sony ma zrezygnować w nadchodzącym flagowcu. Mało tego, bo wzrok przyciąga też delikatne wycięcie w dolnej części, które sygeruje, że na dolnej krawędzi w Xperii Z4 będzie znajdowało się złącze microUSB, które dodatkowo ma być wodoodporne i pozbawione jakichkolwiek zaślepek. Na sam koniec pozostaje fakt, że wyprofilowanie etui wskazuje, że Xperia Z4 będzie miała lekko zaokrągloną ramkę jak to było w przypadku poprzednika.

Szkoda, że w taki sposób dowiadujemy się o przyszłym flagowcu Sony. Mam jednak nadzieję, że Japończycy czymś nas zaskoczą, a nie po raz kolejny wypuszczą klasycznego „odgrzewanego schabowego”, który będzie różnił się podzespołami, a zmiany w wyglądzie będą tylko kosmetyczne.

źródło: własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj