Niemal tuż przed oficjalną premierą LG G4, która zbliża się wielkimi krokami, Koreańczycy zaprezentowali swojego kolejnego średniaka z Androidem. LG G Stylo, bo o nim mowa, to smartfon z przeciętną specyfikacją, ale z małym gadżetem w postaci rysika.

Najnowsze urządzenie w asortymencie LG postrzegane może być jako następca LG G3 Stylus, który swoją premierę miał całkiem niedawno w zeszłym roku. Smartfon G Stylo pod względem parametrów technicznych przewyższa w niewielkim stopniu G3 Stylus, co nie powinno być zaskoczeniem. W ogłoszonym smartfonie z rysikiem mamy lepszy ekran, więcej pamięci RAM i niestety gorszy aparat. Na szczęście pojemność baterii nie uległa zmianie.

LG G Stylo obejmuje 5,7-calowy wyświetlacz IPS w rozdzielczość HD (w G3 Stylus 5,5-cali i rozdzielczość 540 x 960), który zasilany jest przez czterordzeniowy procesor Snapdragon 410 o maksymalnym taktowaniu do 1,2 GHz, który zaś wspiera 64-bitowe przetwarzanie. G Stylo pracuje w oparciu o Androida 5.0 Lollipop i w żaden sposób nie jest to urządzenie high-end. Jest to zwyczajny smartfon ze średniej półki.

Po za tym w G Stylo mamy do czynienia z 1,5 GB pamięcią RAM i tylko 8 GB pamięci flash. Ku uciesze przyszłych użytkowników jest slot na kartę microSD i co ciekawe może on obsługiwać karty aż do pojemności 2 TB. Super bajer, ale na chwilę obecną nikt nie produkuje kart o takiej wielkości. Niemniej jednak G Stylo nakreśla nam kierunek w jakim może pójść rynek kart pamięci. Na razie obsługa takich kart w smartfonie od Koreańczyków jest tylko ciekawostką.

LG G Stylo
LG G Stylo / fot. LG

 

G Stylo wykona zdjęcia za pomocą głównego aparatu w rozdzielczości 8 Mpix, a zdjęcia selfie za pomocą przedniego aparatu 5 Mpix. Szkoda, że producent zrezygnował z 13 Mpix aparatu, jaki znalazł się w G3 Stylus. Energii dostarczy bateria 3000 mAh, która powinna dawać sobie radę całkiem dobrze. Smartfon waży 163 gramów i mierzy 154,3 x 79,2 x 9,6 mm. Za komunikację odpowiadać będzie między innymi Bluetooth 4.1 oraz moduł LTE, który coraz częściej stosowany jest w średnich smartfonach.

Smartfon LG G Stylo w Korei wyceniony został na 400,000 KRW, co na nasze daje około 1715 zł i w pierwszej kolejności pojawi się na rodzimym rynku. Natomiast od maja firma LG planuje rozpocząć sprzedaż również na innych rynkach na całym świecie. Jeszcze nie wiemy dokładnie jakie to rynki.

źródło: LG przez GSMArena