Jeśli w sieci coraz częściej mówi się o nowym urządzeniu, to wiedz, że coś się dzieje. Jeśli wyciekają pierwsze zdjęcia prasowe to już wiedz, że tam coś się bardzo mocno burzy. Mamy prawie połowę maja, szybko zbliża się czerwiec, a obrót spraw wokół nowych tabletów Samsunga sprawia, że już niebawem możemy poznać następców Galaxy Tab S bądź kolejne modele z „amoledowej” serii. Już teraz możemy zobaczyć jak wygląda jeden z nich.

Ponownie niezawodnym przeciekiem popisał się @OnLeaks, który na Twitterze udostępnił zdjęcie Samsunga Galaxy Tab S2 z 9,7-calowym wyświetlaczem. Widać, że będzie to pierwszy tak mocny tablet Koreańczyków z ekranem o proporcjach 4:3, co może się wydawać nietypowym posunięciem. Dołączy tym samym do Galaxy Tab’a A, który też ma „ajpadowy” ekran. Można także zauważyć, że nowy Tab biorąc pod uwagę wygląd będzie czerpał garściami z Galaxy S6. Podobna, być może aluminiowa ramka i tacki na kartę SIM oraz microSD, ulokowane na prawej krawędzi.

Zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami, tablet zostanie wyposażony w ekran 9,7 cala o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Sercem ma być ośmiordzeniowy układ Exynos z 3 GB RAM, a użytkownik ma mieć do dyspozycji 32 GB pamięci wewnętrznej. Będzie też 8-megapikselowy aparat, więc specyfikacja wygląda świetnie i na pewno nie będzie gorsza niż w obecnej generacji Tabów S.

Premiera tabletu (lub tabletów) zbliża się wielkimi krokami i możliwe, że wszystkiego dowiemy się już w czerwcu. Rok temu właśnie w tym miesiącu odbyła się premiera tabletów Galaxy Tab S.

źródło: OnLeaks (Twitter) przez gsmArena