Firma Asus ma już w portfolio już urządzenia takie jak ZenBook, ZenFone, ZenWatch. Brakuje im jeszcze… ZenPada! W najbliższym czasie producent załata dziurę w swoim portfolio. Pojawiły się pierwsze informacje na temat debiutu tabletów z serii ZenPad. Znana jest prawdopodobna data premiery. Najnowsze ZenPady najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane podczas tegorocznych targów Computex, które odbędą się na początku czerwca.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że w serii ZenPad będą co najmniej dwa urządzenia. Tradycyjnie będą dostępne w dwóch wariantach z „samym” Wi-Fi i Wi-Fi oraz modemem 3G lub LTE. Według pierwszych informacji możemy stwierdzić, że na pewno w przypadku ZenPada 7 nie będzie to high-endowy sprzęt. Specyfikacja, która pojawiła się w sieci nie jest imponująca, ale warto zaznaczyć, że będzie to jedno z pierwszych urządzeń z procesorem Intel Atom X3. Zakładam, że ten model pojawi się w zastępstwie za obecne budżetowe tablety Asusa.

Mniejszy ZenPad zostanie wyposażony w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli i obok wspomnianego procesora znajdzie się miejsce dla 8 lub 16 GB pamięci wewnętrznej, głównego aparatu o matrycy 2 megapikseli, przedniego 1,3 Mpix i baterii o pojemności 3950 mAh. Brakuje danych o pamięci RAM, ale na więcej niż 1,5 GB bym nie liczył.

Asus ZenPad 7 / fot. Notebook Italia
Asus ZenPad 7 / fot. Notebook Italia

 

Asus ZenPad 8 to jak sama nazwa wskazuje, tablet z 8-calowym ekranem i jego dane techniczne wyglądają już dużo lepiej. Ekran wyświetla obraz w rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, a za sprawą pracę ma być odpowiedzialny procesor Intel Atom Z3560 lub Z3530. Do tego dochodzi jeszcze 2 GB pamięci operacyjnej, aż 64 GB na dane użytkownika. Przykro zaskakują aparaty, które będątakie same jak w 7-calowym ZenPadzie.

Ceny są znane, ale tylko dla podstawowego tabletu. Wersja z Wi-Fi oznaczona jako Z170C została wyceniona na około 139 euro, a ta z dodatkowym modułem 3G będzie o 20 euro droższa. Więcej szczegółów zapewne poznamy w najbliższym czasie.

na zdjęciu: Asus ZenFone
źródło: Notebook Italia