Pod koniec kwietnia pisałem, że firma Vivo szykuje się do zaprezentowania światu smartfona X5 Pro, który zostanie wyposażony w innowacyjną technologię w postaci skanera tęczówki oka. Tak też się stało, przez co wiemy o nim już wszystko.

Vivo X5 Pro został oficjalnie pokazany w środę i większość plotek na jego temat, które pojawiły się przed premierą potwierdziło dane na temat specyfikacji. Nie jest ona jakoś szczególnie wygórowana, ale też nie jest źle. Vivo X5 Pro posiada 5,2-calowy wyświetlacz Full HD, który wykonany został w technologii Super AMOLED. Samo szkło na ekranie zostało zakrzywione (2.5D), podobnie jak to ma chociażby miejsce w Galaxy Note 4. Centrum dowodzenia zapewni ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 615, który wspiera 64-bitowe przetwarzanie. Do tego zestawu producent zdecydował się dołączyć 2 GB pamięci operacyjnej RAM.

Vivo X5 Pro / fot. Vivo
Vivo X5 Pro / fot. Vivo

 

Do zdjęć posłużą dwa aparaty – główny w rozdzielczości 13 Mpix chroniony szafirowym szkłem oraz przedni w rozdzielczości 8 Mpix, który wykona zdjęcia o wielkości 32 Mpix. Specjalna technologia rozpoznawania oczu jest wbudowana w przedni aparat, przez co będzie możliwość wykonania takiego zdjęcia. Energii dostarczy bateria o pojemności 2300 mAh, a całością zarządza preinstalowany Android 5.0 Lollipop z Funtouch OS 3.0.

Jeśli chodzi o materiały użyte do wykonania obudowy w X5 Pro, to jak twierdziły wcześniejsze informacje, jest to aluminium. Dodatkowo smartfon występować będzie w wersji Dual SIM oraz z łącznością LTE. Vivo X5 Pro wyceniony został na 443 dolarów (około 1580 złotych) i raczej nie mamy co spodziewać się w go w Polsce.

źródło: HDBlog.it przez PhoneArena