Co powiecie o sterowaniu smartwatchem bez dotykania go? Dzięki gadżetowi Aria jest to możliwe

0

Czego to ludzie nie wymyślą, aby jeszcze bardziej ułatwić nasze życie? W każdym roku powstają przeróżne gadżety i technologie, które mają ułatwić nam wykonywanie jakieś czynności, ale też, aby zbytnio się przy niej nie narobić. Oczywiście takie rozwiązania mają zalety i wady. Zaletą może być na przykład zaoszczędzony czas w poszukiwaniu pilota do telewizora. Wystarczy, że mamy przy sobie smartwatch lub smartfon z portem IrDA, czyli łączności wykorzystującej podczerwień, aby móc zarządzać TV bez konieczności posiadania pilota.

Innym przykładem w zaoszczędzeniu czasu może być posiadanie smartfona wraz ze smartwatchem, który po uprzednim sparowaniu umożliwia nam sterowanie naszym telefonem. Wtedy nie musimy wyjmować smartfonu z kieszeni, aby wykonywać lub odbierać połączenia, smsy, czy powiadomienia. Wadą natomiast jest z pewnością to, że człowiek coraz bardziej się rozleniwia i nie chce mu się wykonywać najprostszych czynności. A nie wykonywanie nawet najmniej wymagających zadań wiadomo do czego może prowadzić.

Poruszyłem temat smartwacha, który może sterować naszym smartfonem, co w sumie jakby nie patrzeć umożliwia nam sterowanie telefonem bez jego dotykania. A co powiecie, aby sterować inteligentnym zegarkiem bez jego dotykania? Czyli bez dotykania smart-zegarka będziemy mogli sterować naszym smartfonem bez dotykania smartfonu. Dzięki gadżetowi o nazwie Aria jest to możliwe. Jeszcze z 10 lat temu wiele osób jakby usłyszało, że będziemy wstanie sterować naszym telefonem za pomocą zegarka bez dotykania ich obu, nie uwierzyłoby w to. To niesamowite co technologia może nam zaoferować.

aria-wearable-animacja

Aria to taki a’la pasek, który nakładamy na pasek od smartwatcha i to właśnie dzięki niemu możemy obsługiwać smart-zegarek za pomocą gestów. Nie będę tutaj dokładnie opisywał jak to działa i odeśle Was do filmu, który znajduje się na górze. On zobrazuje Wam to najlepiej.

Na tę chwilę Aria jest kompatybilna tylko ze smartwatchami z systemem Android Wear. Urządzenie wkrótce zostanie uruchomione na Kickstarterze od 69 dolarów. Więcej na temat samego gadżetu dowiecie się z oficjalnej strony, gdzie także można śledzić rozwój tego projektu.

źródło grafiki tytułowej: Aria (Youtube)
źródło: Aria przez GeekyGadgets