Dzięki blogowi Communities Dominate mogliśmy poznać, jak prezentuje się pierwsza dziesiątka producentów po pierwszym kwartale odnośnie udziału w rynku, a co za tym idzie ilości dostarczonych urządzeń w 2015 roku. Niektórzy producenci zajmują pozycję bez zmian, ale nie obyło się bez niespodzianek. Teraz powiem tylko tyle, że w TOP 10 nie znalazły się dwie firmy, których urządzenia wszyscy dobrze znają i co niektórzy z Was je posiadają. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jakie to firmy, to zapraszam po więcej informacji.

Już po tytule mogliście się domyśleć kto zajmuje trzy pierwsze miejsca na podium. Oczywiście pierwsze miejsce wciąż należy do firmy Samsung, która posiada 24,3-procentowy udział w rynku, co przełożyło się na 82,8 mln dostarczonych urządzeń. Drugą pozycję zajmuje amerykańska firma Apple z 17,9-procentowym udziałem – 61,6 mln dostarczonych sztuk. Dwa pierwsze miejsca myślę, że dla nikogo nie były zaskoczeniem, ponieważ obie firmy od kilku lat przekazują sobie na przemiennie koszulkę lidera.

Trzecie miejsce należy do firmy Lenovo, która uzyskała wynik 5,5% udziału w rynku, czyli 18,7 mln dostarczonych urządzeń. Tutaj mamy pierwszą niespodziankę, ponieważ to miejsce do tej pory należało do chińskiej korporacji Huawei, która niestety spadła na czwartą pozycję z 5,1-procentowym udziałem w rynku (17,5 mln urządzeń). Najwidoczniej przejęcie mobilnego działu Motoroli pozytywnie wpłynęło na rozwój firmy Lenovo. Poniżej macie pełne zestawienie producentów w raz z wynikiem jaki osiągnęli w pierwszym kwartale 2015 roku.

fot. Communities Dominate
fot. Communities Dominate

 

Tak, dobrze widzicie. Nie ma firmy Sony oraz Microsoft i to jest kolejna niespodzianka. Pewnie nikt z Was nie przypuszczał, że to właśnie te firmy nie znajdą się w pierwszej dziesiątce. Ja też się nie spodziewałem. Mam tylko nadzieję, że w II kwartale Sony weźmie się do roboty i pojawi się w kolejnym zestawieniu. Należy im się to, bo produkują jedne z ładniejszych i wytrzymalszych (mam na myśli baterię) smartfonów dostępnych na rynku. Za nami premiera Xperii Z4, a przed nami premiera flagowca, który na razie występuje pod tajemniczą nazwą Lavender.

źródło: communities-dominate.blog