Zawsze było tak, że flagowy smartfon Samsunga miał swoją mniejszą wersję. Biorąc dla przykładu Galaxy S5 mini nie trudno odnieść wrażenie, że do tej pory to najlepszy „mini” Samsunga jaki powstał. Fakt, miał nieco słabszą specyfikację, ale czerpał z Galaxy S5 to, co najlepsze – począwszy od wyglądu i wodoodporności, kończąc na skanerze linii papilarnych w Home i pulsometrze. Była to chyba najmniej wykastrowana wersja flagowca z rodziny Galaxy. Wygląda na to, że Samsung szykuje mniejszą odsłonę Galaxy S6. 

Jeden z użytkowników Twittera udostępnił screen z popularnego benchmarku, który zawiera kilka istotnych informacji o tajemniczym jeszcze smartfonie, oznaczonym jako SM-G9198. Zarówno zamieszczona tam specyfikacja jak i sama nazwa kodowa urządzenia może wskazywać, że mamy do czynienia z Samsungiem Galaxy S6 mini. Zazwyczaj bywało tak, że mniejsza wersja Galaxy S miała swoją premierę latem, a skoro mamy już końcówkę maja, to bardzo możliwe, że Galaxy S6 mini jest na horyzoncie.

SM-G9198 / fot. tjb007 (Twitter)
SM-G9198 / fot. tjb007 (Twitter)

 

Według informacji, urządzenie zostanie wyposażone w 4,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, swoją drogą o nieco dziwnych proporcjach 5:3. Sercem ma być mocny, 6-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 808 z procesorem graficznym Adreno 418, który znalazł też ciepłe miejsce we wnętrzu LG G4. Obok układu jest też 2 GB pamięci RAM i 16 na dane, z czego około 11 GB będzie dostępne dla użytkownika. Na pokładzie znalazł się też solidny, 16-megapikselowy aparat i świetna kamerka do selfie o rozdzielczości 5 Mpix (być może taka sama jak w serii Galaxy A).

Powyższa specyfikacja wygląda imponująco, biorąc pod uwagę to, że mamy do czynienia z urządzeniem ze średniej półki. Jeśli rzeczywiście będzie to Galaxy S6 mini, to czapki z głów. Oby tylko „Sammy” nie zaszalał z ceną.

źródło: Twitter (tjb007) przez gsmManiaK