Pierwsze plotki o nowym tablecie od Samsunga z linii S pojawiły się pewnie zaraz po premierze pierwszej generacji, która swoją drogą wypada świetnie. Przyzwyczajeni do pewnej systematyczności w premierach producentów stawialiśmy, że drugą generacje zobaczymy dokładnie rok później. Nic bardziej mylnego. Czerwiec się rozpoczął i nic nie słychać o nowym nadchodzącym tablecie koreańskiego producenta.

Pojawiły się zatem zdjęcia, które nie są prasówkami, a pochodzą z przecieków. Jak dobrze jednak wiemy tego typu fotki często się potwierdzają, tym bardziej, że pochodzą z dwóch różnych źródeł. Okazuje się, że tablet w porównaniu do zeszłorocznej serii będzie nieco mniejszy (przynajmniej jeżeli chodzi o ekran). 8 cali zamknięte w prawdopodobnie metalowej obudowie będzie miało jedną cechę wspólną, a mianowicie złączki do wpinania pokrowców tak jak mato miejsce w Tab S czy w Tab A.

Galaxy Tab S2 8.0 / fot. TENAA
Galaxy Tab S2 8.0 / fot. TENAA

 

O specyfikacji pisaliśmy już kilka razy, ale tutaj niestety nie ma nic pewnego. Prawdopodobnie otrzymamy ekran o wysokiej rozdzielczości (przecież nie będzie gorzej niż w Tab S), ośmiordzeniowy procesor 1,9 GHz, 3 GB pamięci RAM, 8 Mpix z tyłu i 2 Mpix z przodu oraz minimum 16 GB wbudowanej pamięci. Należy wspomnieć o wyglądzie Tab S 2 8.0, który podąża ścieżką Tab A i też będzie miał ekran w proporcjach 4:3. Może również się okazać, że nowy tablet koreańskiego producenta będzie jednym z najcieńszych, chociaż to zależy od daty premiery (198,2 x 134,5 x 5,4 mm – 260 gramów). Z pewnością Samsung nie zapewni wyposażyć urządzenia w slot na microSD oraz najnowszego Androida 5.0 Lollipop. Zainteresowani tabletem w metalowej obudowie?

na zdjęciu Galaxy Tab A
źródło: Tabletowo via nowhereelse oraz TENAA