Kiedy Lenovo K3 Note miał swoją premierę, napisaliśmy o nim, że to mocny, duży i tani smartfon. I rzeczywiście po raz kolejny mogę się z tym zgodzić. Mocny, bo sercem jest ośmiordzeniowy MediaTek z 2-gigabajtową pamięcią RAM, duży za sprawą 5,5-calowego ekranu i tani, co potwierdza trwająca przedsprzedaż. Cena jeszcze przez ograniczony czas będzie później 160 dolarów.

Zanim dowiecie się więcej o przedsprzedaży, muszę na początku wtrącić swoje trzy grosze o pewnym trendzie wśród producentów. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy określają swoje urządzenia jako Note, mimo tego, że nie posiadają rysika. Może trochę przesadzam, może to przyzwyczajenie do tego, że Note jest tylko jeden (Galaxy Note) i fakt, że od kilku lat prywanie używam urządzeń z tej serii, ale według mnie smartfon z ogromnym ekranem, który ma w swojej nazwie Note powinien mieć rysik. Z Lenovo K3 Note jest inaczej.

Mogę to jedynie wytłumaczyć, że Lenovo K3 Note jest dla osób, które potrzebują dużego smartfonu i sporej powierzchni roboczej, ale nie chcą wydawać na niego kilku tysięcy złotych. Jak wiadomo, za innowacyjne rozwiązania trzeba płacić, więc nie ma tam chociażby wspomnianego rysika, dlatego też cena phabletu od chińskiego producenta jest tak niska. Jeszcze przez kilka dni można zakupić Lenovo K3 Note i zaoszczędzić prawie 50 dolarów. Cena po wpisaniu specjalnego kodu „LK3NOTE” wyniesie ostatecznie 157,98 dolarów, co po dzisiejszym kursie daje około 580 złotych. Smartfon jest dostępny w dwóch kolorach – białym i żółtym, a oferta pochodzi z serwisu GearBest, do której link macie w źródle. Wysyłka jest darmowa, ale trzeba liczyć się z podatkiem VAT, jeśli paczka na dłużej przyklei się jakiemuś polskiemu celnikowi do ręki.

Lenovo K3 Note / fot. Lenovo
Lenovo K3 Note / fot. Lenovo

 

Przypomnę, że Lenovo K3 Note ma 5,5-calowy ekran IPS w rozdzielczości Full HD, a pod jego maską pracuje ośmiorrdzeniowy MediaTek, którego rdzenie potrafią pracować z częstotliwością 1,7 GHz. Do tego dochodzi jeszcze 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, niezły 13-megapikselowy aparat i Android 5.0 Lollipop, trochę zmodernizowany przez producenta. Smartfon wspiera oczywiście LTE i ma całkiem niezłą baterię o pojemności 3000 mAh.

źródło: GearBest