Lollipop nie jest już najnowszą wersją systemu Android. Jak zapewne wiecie, pod koniec maja na konferencji Google I/O 2015 przedpremierowo pokazano Androida M – nowy system od Google w wersji deweloperskiej, który co ciekawe można już pobrać i przetestować na wybranych urządzeniach z rodziny Nexus. Zanim jednak więcej smartfonów doczeka się aktualizacji do „emki”, jeszcze sporo z nich czeka na Lollipopa. Z tej grupy nieco wyłamał się LG G2 mini. 

LG G2 mini to jeden z lepszych smartfonów ze średniej półki. Swoją premierę miał już ponad rok temu (dokładnie w kwietniu 2014) i pewnie posiadacze tego smartfonu nie spodziewali się jakiejś większej aktualizacji. A tu taka miła niespodzianka, która pokazuje, że LG mimo tego, że z lekkim opóźnieniem to jeszcze wspiera swoje starsze i niżej pozycjonowane urządzenia.

Jak poinformował nas jeden z czytelników, LG G2 mini otrzymał właśnie aktualizację do Androida w wersji 5.0.2 Lollipop (Numer kompilacji to LRX22G). Nowa wersja oprogramowania jest dostępna dla smartfonów z oficjalnej dystrybucji i można ją pobrać w trybie OTA. Aktualizacja zajmuje nieco ponad 782 MB.

Lollipop dla LG G2 mini / fot. galaktyczny
Lollipop dla LG G2 mini / fot. galaktyczny

 

Aktualizacja przede wszystkim zmieniła wygląd mocno przestarzałego już interfejsu z nakładką od LG, dając urządzeniu nowe życie. Znacząco poprawiła się także płynność działania – pisze Andrzej

Dajcie znać, czy aktualizacja pojawiła się już na waszych smartfonach.

Dzięki Andrzej za info!