Z czym kojarzy się Tobie Acer? Co jest mocną stroną marki Acer? Jak Acer zmienił się na przestrzeni ostatnich lat? Tak właśnie kończyła się konferencja firmy Acer zorganizowa w Sopocie pod hashtagiem #Aceratsea. Zacznijmy jednak od początku, bo sama konferencja miała kilku bohaterów. Acer postanowił zapoznać nas z urządzeniami z różnych kategorii chociaż wszystkie po części były laptopami. Nie można pominąć samej scenerii spotkania. Gdy większość czasu, również tego poświęconego poznawaniu urządzeń oraz sprawdzania swojej wiedzy jest na plaży, konferencja nabiera zupełnie innego wymiaru.

Najmniejszym z prezentowanych urządzeń, z którym miałem okazję obcować to Acer Aspire Switch 10 E. Małe, a może dużo. Jeśli szukacie specyfikacji to macie ją na stronie producenta, ja jednak chciałbym skupić się na elementach, które mnie zaskoczyły. To, że urządzenie jest tabletem, laptopem i przyjmuje różne pozycje w zależności od ustawienia to wszyscy wiemy. Ciekawym rozwiązaniem natomiast jest dodatkowy dysk twardy w stacji dokującej, który poszerza pamięć samego Switcha. Najważniejsze jednak w tym jest to, że stacja ta po wypięciu zostaje zaszyfrowana, a dokładnie dane na dysku znajdującym się wewnątrz. Tylko podłączenie z danym ekranem (Switchem) pozwala ponownie na dostęp do zawartości. Ciekawym aspektem na, który zwrócił Acer to fakt, że jest to jedyny tablet z dodatkowym wbudowanym dyskiem, który chroni nasze dane za pomocą szyfrowania. Oczywiście urządzenie wtedy jest grubsze, ale sama idea jest jak najbardziej na plus.

Urządzeniem, które zdecydowanie do mnie przemówiło najbardziej to Aspire V Nitro. Laptop stworzone dla graczy lub tak jak ja osób, które obrabiają grafikę statyczną czy wideo. Oprócz świetnej specyfikacji (Intel Core i7, 8 GB pamięci RAM i GTX 860M), mamy tu bardzo dobrą jakość wykonania i nietuzinkową górną klapę laptopa wykonaną w technologi „Soft-touch NIL”. Aspekty, o których warto wspomnieć w przypadku Nitro to dźwięk Dolby® Digital Plus Home Theater, który rzeczywiście brzmi zaskakująco dobrze oraz system chłodzenia, którym użytkownik może regulować w zależności od potrzeb. Najlepsze na koniec. Ekran w tym modelu to matryca IPS o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli.

Trzecim bohaterem był Aspire R13. Urządzenie, które zachwyci tych dla których jedna pozycja z laptopem to za mało. Regulowany, obrotowy ekran daje praktycznie nieskończone możliwości. Opcjonalny rysik może służyć za narzędzie do rysowania czy wskaźnik podczas prezentacji. Obsługa dotykowa urządzenia, które w jednej chwili może być tabletem w drugiej zaś laptopem sprawdza się idealnie. Zarówno ekran jak i tylna pokrywa wykonane są ze szkła Gorilla Glass 3 generacji. Mnie najbardziej jednak zaskoczyła możliwość konfiguracji obrotowego ekranu, co niewątpliwie jest unikatowym rozwiązaniem na rynku.

Teraz część na mniej technologiczną, ale równie ekscytującą. Konferencje nie należą do najbardziej pasjonujących prezentacji, ale trzeba przyznać, że ta zorganizowana przez Acera faktycznie sprawdziła się idealnie. Mało teoretycznej wiedzy, suchych filmów czy przemówień, a dużo zadań integrujących grupę. Atmosfera wykonywania części zadań przebiegła na plaży, gdzie również czekały na nas atrakcje wodne. Poznawanie urządzeń zaraz po przejażdżce skuterem czy locie na spadochronie za motorówką inaczej się przyswaja. Niezwykle dobrym pomysłem było stworzenie grup, które łączyły ludzi z różnych branży co w połączeniu owocowało świetnymi pomysłami i realizacją zadań wymyślonych przez Acer w bardzo ciekawy sposób. Ludzkość jeszcze nie wymyśliła lepszego sposobu na przekazywanie wiedzy niż połączenie przyjemnego z pożytecznym co Acer zrobił doskonale.

źródło zdjęć: Acer