Już niejednokrotnie pisałem, że Chińczycy upodobali sobie smartfony Samsunga, bo jak dobrze sięgam pamięcią, to każdy flagowiec z serii Galaxy doczekał się swojego chińskiego i tańszego klona. Nie inaczej jest z najnowszym modelem Galaxy S6, który doczekał się swojej wiernej kopii pod nazwą Landvo S6.

Stworzenie takiego sobowtóru było kwestią czasu. Podjęła się tego chińska firma Landvo, która w swojej ofercie ma już trochę różnych modeli smartfonów, gdzie tym najbardziej znanym jest chyba 5-calowy L500S za niecałe 70 dolarów. Landvo zdecydowało się skopiować płaski model Galaxy S6 i trzeba przyznać, że im się to udało. Chińczycy stworzyli smartfon, który zachowuje metalową ramkę i z obu stron jest pokryty szkłem, które zapewne obok Gorilla Glass 4 nawet nie leżało.

Landvo S6 / fot. GearBest
Landvo S6 / fot. GearBest

 

Oczywiście nie ma co liczyć na takie technologie i parametry jak w prawdziwym flagowcu Samsunga, bo specyfikacja Landvo S6 jest raczej przeciętna. Mamy 5-calowy ekran w rozdzielczości HD, a sercem smartfonu jest czterordzeniowy układ MediaTek MT6582, współpracujący z 1 GB pamięci RAM. Na wyposażeniu znalała się też 8-megapikselowa kamera z tyłu i 2-megapikselowa z przodu, 8 GB pamięci wewnętrznej i bateria o pojemności 2550 mAh. Smartfon ma też dwa miejsca na kartę SIM, ale podobnie jak Galaxy S6 ma wbudowany pulsometr i nie posiada slotu na kartę pamięci. Obsługę zapewnia Android 4.4 KitKat z interfejsem żywcem ściągniętym z TouchWiza.

Landvo S6 / fot. GearBest
Landvo S6 / fot. GearBest

 

Landvo S6 został wyceniony na około 112 dolarów w ComeBuy i niecałe 100 dolarów w GearBest. Jest to zatem równowartość około 400 złotych.

źródło: ComeBuy, GearBestGizmoChina przez Tablety