Czas najwyższy. Samsung aktualizuje swój flagowy model do Androida 5.1.1 Lollipop zaczynając od Francji. Jakie zmiany? Jest kilka ciekawych elementów, na które większość z was pewnie czeka.

Aktualizacja zajmuje nieco powyżej 600 MB, więc sporo jak na przeskok z 5.0.2 Lollipop. Standardowo w liście zmian nie wyszczególniono wszystkiego, a królują jak zawsze poprawki stabilności i usprawnienia płynności działania. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wyłączenia S Szukacza oraz Szybkich połączeń. Wiele osób nie korzysta z tych funkcji, więc można się ich teraz pozbyć. Kolejnym plusem jest możliwość segregowania aplikacji w menu alfabetycznie. Brakowało tego i dobrze, że poprawiono ten drobiazg. Nie poprawiono natomiast zarządzania pamięcią RAM na co narzekają użytkownicy. Po wyczyszczeniu pamięci urządzenie prezentuje zajętość na poziomie 58%, by po chwili wskoczyć na 85%. Niestety nie wspomniano nic o możliwości robienia zdjęć w formacie RAW, więc najwyraźniej aktualizacja we Francji nie daje takich możliwości, a szkoda.

Przypominam natomiast, że podobnie jak wiele razy wcześniej pierwszy soft (tym razem Francja) będzie najmniej dopracowany, a aktualizacje w innych krajach powinny naprawiać ewentualne błędy (może te z pamięcią również). Pozostaje nam czekać na aktualizację w Polsce. Pytanie pozostaje otwarte w kwestii S6 Edge. Ile zakrzywiony brat będzie musiał czekać na na soft z S6? Obstawiacie jakiś termin?

 

źródło: PlaneteGalaxy przez gsmArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj