To by było coś, prawda? Tak dobrze nie ma, ale rzeczywiście jest szansa na nieco bardziej „Androidowy” wygląd nakładki TouchWiz. Jednym z wielkich plusów TouchWiza w wersji 4.0 w przypadku Samsunga Galaxy S6 i S6 Edge jest możliwość zmiany motywu. Długo musieliśmy na to czekać, ale w końcu jest. Jestem naocznym świadkiem jak bardzo Samsung dba o nowe motywy w swoich urządzenia (przynajmniej w S6 i S6 Edge, bo w serii Galaxy A wybór jest słaby). Na początku, kiedy miałem wersję mocno testową, a sprzedaż w Polsce jeszcze nie była na pełnych obrotach mieliśmy 5 motywów i kilka dodatkowych związanych z Avengersami. Teraz? Sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Sam kiedyś mówiłem, aby nie ufać wszystkiemu co wyprodukuje SamMobile, ale jeśli chodzi o ten news, to nawet jeśli nie jest prawdą to powinien stać się faktem. Samsungu to dla Ciebie. Czy nowy TouchWiz jest ładniejszy to kwestia gustu. Jedni widzą znaczną poprawę i faktyczne posegregowanie wszystkich funkcji w spójną całość, inni nadal patrzą na nakładkę z odruchem chorego kota. Nie o to chodzi. Czysty Android, a raczej jego wizualna strona jest kwintesencją drogi obranej przez Google. Tego jak powinien wyglądać interfejs w smartfonie z zielonym robocikiem.

"Czysty" TouchWiz / fot. SamMobile
„Czysty” TouchWiz / fot. SamMobile

 

Niejaki Samer Zayer znany grafik ikon (ja go nie znam, ale przyjmijmy, że go znamy) robi coś czego Samsungowi brakuje i dziwię się, że koreański producent na to nie wpadł sam. Stworzenie motywu, który do złudzenia przypomina czystego Androida nie będzie źródłem na lagujący interfejs (tego praktycznie w S6 i S6 Edge nie ma, nawet kontakty, galeria i wiadomości działają płynnie!), ale sprawi, że nasze oczy, a raczej mózg z przyzwyczajenia dorzuci kilka klatek do renderowanego obrazu na owych urządzenia. Możliwość wybrania Avengersów jako motyw przewodni TouchWiza jest świetny, ale to czysty Lollipop sprawi nam chyba wszystkim frajdę. Strasznie kibicuje temu projektowi i mam nadzieję, że faktycznie szybko trafi do sklepu z motywami. Poniżej możecie zobaczyć próbkę grafik stworzonych przez twórcę. Dajcie znać czy mając możliwość wyboru motywu w stylu czystego Androida zdecydowalibyście się na te styl.

"Czysty" TouchWiz / fot. SamMobile
„Czysty” TouchWiz / fot. SamMobile

 

źródło: sammobile