Pewnie kojarzycie firmę Wiko. Musicie, ponieważ pod koniec zeszłego roku francuska firma weszła na polski rynek smartfonów z całkiem ciekawymi propozycjami. Ta młoda firma próbuje podbić również inne rynki, co przykładem jest zaprezentowanie właśnie czterech nowych smartfonów w Wietnamie. Wszystkie urządzenia cechują się niską ceną, która uzależniona jest od parametrów technicznych.

 

Może zacznijmy pierw od tego najdroższego. Wiko Rainbow Up został wyceniony na rynku wietnamskim na około 130 dolarów (~490 zł) i cechuję się najlepszą specyfikacją ze wszystkich nowości (o których później)  jakie dzisiaj poznaliśmy. Smartfon z 5-calowym wyświetlaczem IPS w rozdzielczości HD, czterordzeniowym procesorem 1,3 GHz, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci flash oraz z systemem Android 5.0 Lollipop może okazać się świetną alternatywą dla osób szukających telefonu do 500 zł. Korzystając z okazji przypominam o naszym zestawieniu smartfonów do 500 zł. Dodatkowo Rainbow Up okala metalowa ramka wokół urządzenia, a z tyłu znajdziemy aparat główny w rozdzielczości 5 Mpix oraz baterię o pojemności 2800 mAh. Warto dodać, że w tej cenie Wiko oferować będzie akcesorium w postaci dwóch soczewek na aparat główny.

Wiko Rainbow Up
Wiko Rainbow Up / fot. Wiko

 

Kolejną nowością jest smartfon o nazwie Wiko Rainbow Lite, które charakteryzuje się 5-calowym wyświetlaczem IPS w rozdzielczości FWVGA (854 x 480 pikseli), 4-rdzeniowy procesor 1,3 GHz, 1 GB RAM oraz dwa aparaty – oba w rozdzielczości 5 Mpix. Smartfon ten pracować będzie w oparciu o Androida 5.0 Lollipop, a to wszystko już za 96 dolarów (około 360 zł).

Wiko Rainbow Lite
Wiko Rainbow Lite / fot. Wiko

 

Trzecią propozycją od Wiki jest Bloom 2. W przypadku tego smartfona specyfikacja obejmuje 4,7-calowy ekran IPS w rozdzielczości WVGA (768 x 480 pikseli) chroniony szkłem Gorilla Glass 3, czterordzeniowy procesor 1,3 GHz, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wbudowanej, 8 Mpix aparat główny i 2 Mpix kamerkę do wideokonferencji. Energii dostarczy bateria 2120 mAh. Podobnie jak w opisanych wyżej modelach, i tutaj mamy Androida 5.0 Lollipop. Bloom 2 kosztować będzie 114 dolarów (około 430 zł).

Wiko Bloom 2
Wiko Bloom 2 / fot. Wiko

 

Ostatnią nowością jest Wiko Sunset 2. Jest to najtańszy smartfon, bo wyceniono go na 45 dolarów (około 170 zł). Niestety w tym przypadku specyfikacja dramatycznie traci na tle pozostałych modeli. Mamy między innymi 4-calowy wyświetlacz, 2-rdzeniowy procesor 1,3 GHz, 512 MB RAM, 4 GB pamięci flash, aparat tylny 2 Mpix i przedni 0,3 Mpix. Jak widzicie specyfikacja bardziej odpycha i uważam, że nie opłaca się brać tego typu smartfonów. Nawet za kwotę 170 zł. Lepiej dołożyć drugie tyle i zaopatrzyć się na przykład w Rainbow Lite.

Wiko Sunset 2
Wiko Sunset 2 / fot. Wiko

 

We wstępie wspomniałem o tym, że Wiko od jakiegoś czasu jest na naszym rynku. Całkiem możliwe zatem, że smartfony pojawią się również w Polsce. Na potwierdzenie tego musimy niestety jeszcze poczekać.

źródło: Wiko przez GSMDome