Z każdym dniem zbliżamy się do premiery kolejnych odsłon smartfonów od Apple, czyli iPhone 6s i „tańszej” wersji iPhone 6c. Im bliżej, tym coraz więcej informacji na ich temat pojawia się w Internecie. Dzisiaj mamy dla Was dwie informacje. Jedna dotyczy zdjęć, na których widać metalową obudowę przeznaczoną dla iPhone 6s, a druga mówi o tym, że iPhone 6c zamiast plastikowej obudowy będzie miał metalową.

Zdjęcia obudowy iPhone 6s, które pojawiły się w sieci możemy podziwiać dzięki serwisowi 9to5Mac. Opublikował on kilka fotografii i to w bardzo dobrej jakości. Jak nigdy. Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego tego typu zdjęcia (w większości) wyciekają do sieci w dobrej rozdzielczości, a te, które pokazują smartfon jeszcze niezaprezentowany, sa jak

Co do samych zdjęć, to nie powinno nas dziwić, że iPhone 6s będzie bardzo podobny do iPhone 6. Fotografie tylko nas w tym uświadczają. Niestety wygląda na to, że dalej w następnej generacji będziemy mieli paski na tylnej obudowie, które sporej ilości użytkownikom nie przypadły do gustu. Mówi się też, że grubość i szerokość będzie podobna do obecnego modelu. Jak twierdzi 9to5Mac, końcowy sprzęt może doczekać się subtelnych poprawek w wyglądzie obudowy, ale nie jest to pewne. Może Apple pozbędzie się tych nieszczęsnych pasków i w inny sposób poprowadzi anteny?

iPhone 6s i iPhone 6c / fot. 9to5mac.com
iPhone 6s i iPhone 6c / fot. 9to5mac.com

 

Wbrew wcześniejszym plotkom, iPhone 6s nie zostanie wyposażony w podwójny aparat. Przynajmniej zdjęcia to wykluczają. Potwierdzają natomiast, że ułożenie aparatu i lampy błyskowej będzie takie samo jak w iPhone 6. Układ głośników i portów też nie ulegnie zmianie. Przypuszcza się, że premiera iPhone 6s odbędzie się w okolicach września. Podobno smartfon wszedł już we wczesną fazę produkcyjną.

Druga i zarazem ostatnia wiadomość, jaką chciałbym Wam przekazać dotyczy iPhone 6c, czyli wariantu charakteryzującego się niższą ceną. Otóż, iPhone 6c prawdopodobnie będzie miał metalową obudowę. Tak przynajmniej twierdzi jeden z analityków z Jefferies. Jak zapewne wiecie, iPhone 5c ma obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego (plastik), tak więc jest to świetna informacja dla przyszłych użytkowników. Pewnie cena też wzrośnie względem poprzednika. Ekran ponoć ma być bez zmian, czyli 4 cale.

Co ciekawe analityk twierdzi, że iPhone 6c ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku, co oznaczałoby odejście od typowego harmonogramu organizacji premier przez Apple. Coraz bardziej wydaje się to prawdopodobne, ponieważ już w kwietniu spekulowano, że nie zobaczymy w tym roku następcy iPhone 5c. Przyszły rok zatem dalej pozostaje jedną z opcji. Dodatkowo raport potwierdza, że w tym roku zobaczymy iPhone 6s i iPhone 6s Plus.

źródło: 9to5MacBarron’s Asia przez GSMArena, PhoneArena