Tabletofon G Pro 2 (widoczny na zdjęciu powyżej) na rynku jest już dostępny od 16 miesięcy i chyba najwyższa pora, aby zaprezentować jego następce, czyli LG G Pro 3. Jeśli jesteście zwolennikami dużych ekranów w smartfonach, to ta wiadomość jest dla Was. Do sieci przedostała się specyfikacja 6-calowego potwora G Pro 3, która jest bardzo mocna.

Warto zaznaczyć, że G Pro 2 ma już bardzo dobrą specyfikację, ale w mobilnym świecie jest ona już przeżytkiem. Dlatego powinniśmy spodziewać się ulepszonego modelu z serii Pro. Jak to bywa z kolejnymi generacjami, są one po prostu jeszcze lepsze od swoich poprzedników. W przypadku G Pro 3 jest podobnie.

Nadchodzący G Pro 3 ma posiadać 6-calowy wyświetlacz, czyli o jedną dziesiątą cala większy niż w G Pro 2. W tym urządzeniu producent ma zastosować jeszcze lepszą rozdzielczość i z Full HD (w G Pro 2) dostaniemy QHD (2560 x 1440 pikseli). Zastosowanie takiej, a nie innej rozdzielczości przełożyło się na zagęszczenie pikseli na poziomie 490 ppi. Jak przystało na potężny smartfon, nie mogło zabraknąć mocnej jednostki. W G Pro 3 ma to być 8-rdzeniowy Snapdragon 820, czyli „top of the top”. Coraz częściej producenci wpychają do swoich produktów 4 GB pamięci RAM i w tym przypadku przypuszcza się, że ma być podobnie. Poza tym w smartfonie znaleźć się ma 32 GB flash. Całkiem możliwe, że będzie tylko jedna wersja.

Reszta specyfikacji obejmować ma 20,7 Mpix aparat główny, 8 Mpix przednią kamerkę oraz skaner linii papilarnych, który coraz częściej pojawia się w smartfonach. Chyba jedyną pewną rzeczą jest Android, który ma być w wersji 5.1 Lollipop. Co do samej ceny, to jest jeszcze za wcześnie, aby o niej dyskutować. Mimo to, raport sugeruje, że nie przekroczy ona 790 dolarów (około 2980 zł).

Jeśli jesteśmy już przy produkcie LG, to warto dodać, że Koreańczycy planują wypuścić w drugiej połowie tego roku metalową wersję LG G4. Ponoć dokładnie ma to być G4 Note z rysikiem, 5,8-calowym ekranem i laserowym autofokusem w tylnym aparacie. Czyżby LG szykowało dla nas na IFA 2015 kilka nowości?

źródło: Mobipicker przez PhoneArena