Do targów IFA w Berlinie pozostało jeszcze dwa miesiące. Dla producentów już tylko dwa miesiące, bo to ostatnia prosta, gdzie mogą coś poprawić, coś nowego dodać. Im bliżej technologicznej imprezy tym coraz więcej dostajemy informacji o konkretnych urządzeniach. Tym razem najnowsze plotki dotyczą kolejnego flagowca Sony, czyli Xperia Z5, który ma pojawić się już we wrześniu w Japonii.

Ktoś z Was pewnie zapyta, ale jak to? Tak szybko kolejny flagowiec? Przecież niedawno pokazali Xperia Z4 i Xperia Z3+. Spokojnie, są to tylko plotki i nie musi to być prawdą. Przekazujemy Wam tylko informację, co jest naszym obowiązkiem, że takie wieści o kolejnym produkcie Japończyków pojawiły się w zagranicznych mediach. Nie mamy co prawda jeszcze prawdopodobnego wyglądu, ale dostaliśmy możliwą specyfikację, która zasili Xperia Z5.

Jak donoszą media, Sony Xperia Z5 ma być rewolucyjna. Hmm… gdzieś to już słyszałem. A no tak, przy okazji plotek na temat Xperia Z4, która miała być rewolucyjna, a jak jest każdy widzi. Oczywiście bardzo bym chciał, aby Z5 była rewolucyjna, ale są na to małe szanse. Obym się mylił. Ponoć nadchodzący flagowiec Sony ma mieć swoją premierę we wrześniu w Japonii.

W tej chwili dane nam było poznać tylko kilka szczegółów odnośnie specyfikacji opisywanego modelu. Prawdopodobnie nowa „Zetka” dostanie Snapdragona 820, 4 GB pamięci operacyjnej RAM, skaner linii papilarnych, baterię 4500 mAh, główny aparat 21 Mpix z najnowszym sensorem Sony Exmor RS IMX230 CMOS, który wspierać ma nagrywanie wideo w 4K i HDR. Nie dowiedzieliśmy się natomiast o wielkości ekranu i jego rozdzielczości. Ale przypuszcza się, że będzie to QHD. Wcześniejsze dane mówią także o USB Typu-C.

Najnowsza plotka twierdzi również, że Xperia Z5 będzie całkiem przeprojektowana i nie będzie już w stylu OmniBalance. Oby to była w końcu prawda. Choć uważam, że raczej nie ma co liczyć na jakieś duże zmiany w wyglądzie i pewnie dostaniemy obudowę w stylistyce OmniBalance, a źródło ujawniające tą informację chciało po prostu mieć swoje 5 min. Może to dobrze? Po co zmieniać coś co jest dobre? Seria Xperia jest nadal jedną z najładniejszych serii jakie do tej pory powstały w świecie mobilnym. Chyba się ze mną zgodzicie? Może Japończycy zaprezentują nową serię i to ona będzie tą rewolucyjną? Wszystkie scenariusze są prawdopodobne.

źródło: Technodify przez PhoneArena