Jeśli szukacie ciekawego i zarazem nietypowego tabletu to dobrze, że zajrzeliście do tego wpisu. Przeważnie w tablecie spotykamy ekrany o przekątnej od 7 do 10,1 cali i te wielkości są najpopularniejsze. Zdarzają się jednak wyjątki jak chociażby 12,2-calowy Galaxy Note PRO czy tak jak ten opisywany dzisiaj – Cube I7. Tablet wyróżnia się 11,6-calowym wyświetlaczem, ale też nieźle odmienionym systemem Android i dedykowaną klawiaturą. 

Nazwa tabletu – Cube I7 – może niejednoznacznie wskazywać na obecność procesora i7 pod obudową lub 7-calowego ekranu. Nic z tych rzeczy, ale i tak jest nieźle. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że w tablecie siedzi 64-bitowa, czterordzeniowa, wydajna jak na tablety jednostka Atom Z3735F od Intela, która ma 2 MB pamięci podręcznej, procesor Intel HD Graphics i pracuje z maksymalną częstotliwością 1,86 GHz. Do tego dochodzi jeszcze 2 GB pamięci RAM i 32 GB na dane użytkownika. Zbierając to wszystko do kupy wychodzi nam specyfikacja, którą możemy spotkać w Polsce w większości tabletów z Windowsem. Za ekran odpowiada 11,6-calowa matryca o rozdzielczości Full HD nazwana jako Retina, choć trochę wątpie, by miało to coś współnego z Apple. W Cube I7 Remix jest Android, ale nie taki zwyczajny i to w nim jest najlepsze.

Cube I7 Remix / fot. producent
Cube I7 Remix / fot. producent

 

Ja wychodzę z założenia, że tablet z Windowsem jest do pracy, a ten z Androidem do zabawy i rozrywki. Też tak macie? Cube I7 walczy z tym, żeby to połączyć – mobilne urządzenie o dużej produktywności – i trzeba przyznać, że im się to udało. Tablet działa pod kontrolą systemu Remix OS, który tak naprawdę jest mocno zmodyfikowaną wersją Androida. Najlepsze jest w nim to, że w systemie jest pasek zadań, podobny do tego z Windowsa. Aplikacje otwierają się w osobnych oknach, więc nawet na urządzeniu z Androidem możemy poczuć prawdziwą wielozadaniowość. Warto zaznaczyć, że często używane aplikacje możemy przypiąć do paska czy używać też specjalnego menu, które może zwolnić zasoby i przyśpieszyć urządzenie, ale też wyświetlić opcje dla konkretnego programu. Funkcji jest jeszcze więcej i najlepiej jest je zobaczyć na poniższym filmie. Trzeba przyznać, że nieźle to wygląda.

Tablet i system Remix OS to jednak nie wszystko, bo Cube I7 występuje również w zestawie z dedykowaną klawiaturą na Bluetooth. Klawiatura ma klasycznej wielkości klawisze i niewielką płytkę dotykową, a jej wygląd i sposób działania można porównać do tej od tabletu Lenovo Miix. Tablet wczepiamy w magnetyczne złącze i wtedy mamy „androidowy” komputer przenośny. Producent deklaruje, że przy takiej konfiguracji tablet jest w stanie pracować przez 8 godzin, a to za sprawą baterii o pojemności 8400 mAh. Tablet ma oczywiście Wi-Fi, Bluetooth czy GPS, ale znajdziemy w nim jeszcze modem 3G i złącze HDMI.

Cube I7 Remix / fot. producent
Cube I7 Remix / fot. producent

 

Sam tablet Cube I7 Remix został wyceniony na niespełna 185 dolarów, co daje nam równowartość około 700 złotych. Jeśli jednak chcemy mieć zestaw z klawiaturą Bluetooth, to wtedy zapłacimy niecałe 242 dolary, co w przeliczeniu na „nasze” nadal jest ciekawą i tanią propozycją (ok. 920 złotych). Link do oferty standardowo znajdziecie w źródle.

źródło: GearBest