Pamiętacie jak kilka dni temu pisałem o smartfonie UMI Zero 2? Pewnie tak, bo to kolejny smartfon, który oprócz standardowego wyświetlacza z przodu, będzie miał też elektroniczny papier na tylnej części obudowy. Dzisiaj docierają do nas konkretne informacje o tym pierwszym wyświetlaczu. 

„Najlepszy smartfon zasługuje na najlepszy wyświetlacz” – to możemy przeczytać na najnowszej grafice udostępnionej przez producenta na Facebooku i w informacji prasowej. UMI stopniowo zdardza specyfikację swojego najnowszego smartfonu i trzeba przyznać, że to dobry zabieg, bo ciekawość z dnia na dzień jest jeszcze większa. Zacznę od tego, że ekran ma 5,2-calową przekątną i pochodzi od Samsunga, bo jest to matryca Super AMOLED. Do tego dochodzi jeszcze rozdzielczość 2K i zaokrąglone na krawędziach szkło 2.5D.

Jak się okazuje, UMI Zero 2 będzie pierwszym smartfonem z ekranem 2.5D o przekątnej 5,2 cala. Takie właściwości też są na swój sposób wyjątkowe, bo nie dość, że ekran jest dwukrotnie droższy w produkcji, to jeszcze tylko dwie chińskie firmy użyły go w swoich flagowcach – Oppo i właśnie UMI. Jak twierdzi UMI, większość producentów w tego typu sprzęcie decyduje się na 5,5-calowe wyświetlacze, ale żeby smartfon nie był „not too big not too small”, to w UMI znalazł się mniejszy ekran. I dobrze. 

O drugim ekranie E Ink na razie nic nie wiadomo. Jasne jest, że będzie i być może będzie miał nieco mniejszą przekątną niż ten główny. Premiera UMI Zero 2 nie jest jeszcze potwierdzona, ale z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych informacji.

źródło: UMi (Facebook)