ZTE jest jedną z tych firm, która na polskim rynku jakość szczególnie się nie skupia. Owszem mamy kilka smartfonów, ale są to w większości budżetowce lub smartfony klasy średniej. W ostatnim czasie ZTE pokazało kilka ciekawym i mocnych flagowców. Niestety już teraz wiemy, że one się u nas nie pojawią. Dlaczego? Tego nikt nie wie, nawet polski oddział ZTE. A szkoda, bo na przykład taki Nubia Z9, czy Nubia Z9 Max i Nubia Z9 mini, które niedawno zostały zaprezentowane są bardzo dobrze wykonanymi i mocnymi smartfonami. Do grona niedostępnych u nas w Polsce smartfonów od Chińczyków dochodzi jeszcze jeden, mocny, ładny i metalowy smartfon. Mowa oczywiście o ZTE Axon, który wczoraj miał swoją premierę.

Na wstępie pozwolę sobie zacząć od przekazania Wam nieciekawej wiadomości. Jak już wiadomo, smartfon ZTE Axon dostępny będzie tylko i wyłącznie na rynku Amerykańskim. Nie sądzicie, że jest to trochę żałosne i denerwujące? Mamy dwudziesty pierwszy wiek, a niektóre firmy, które działają globalnie od czasu do czasu ograniczają się tylko do jednego rynku. ZTE Axon, smartfon klasy premium mógłby osiągnąć wiele na globalnych rynkach. Jestem o tym przekonany w 100%. Co więc tracimy?

ZTE Axon
ZTE Axon / fot. ZTE

 

A tracimy bardzo wiele. Smartfon o bardzo dobrych parametrach technicznych, ładnym wyglądzie i metalowej konstrukcji. Najnowsze dziecko chińskiego producenta ma 5,5-calowy wyświetlacz w technologii LCD i rozdzielczości QHD, ośmiordzeniowy układ Snapdragon 810 z taktowaniem 2,0 GHz, 4 GB pamięci operacyjnej RAM, 32 GB pamięci flash (nie można jej rozbudować), podwójny aparat z tyłu -13 i 2 Mpix wraz z podwójną lampą LED, 8 Mpix aparat do selfie oraz baterię 3000 mAh. Całością zarządza Android 5.1.1 Lollipop. Smartfon ma również moduł LTE.

ZTE Axon
ZTE Axon / fot. ZTE

 

Warto dodać, że podwójny aparat w ZTE Axon wykorzystuje tą samą technologię co HTC One M8, a bateria jest niewymienialna, ale za to wspiera szybkie ładowanie.

ZTE Axon
ZTE Axon / fot. ZTE

 

ZTE Axon dostępny będzie w trzech kolorach – złotym, srebrnym i niebieskim oraz kosztować będzie 449,98 dolarów (kwota bez podatku). W ofercie pre-order do smartfonu dodatkowo dodawane będą słuchawki JBL E-13 In-ear o wartości 49.99 dolarów oraz etui ochronne.

ZTE Axon
ZTE Axon / fot. ZTE

 

Jak sami widzicie, smartfon prezentuje się bardzo interesująco. Ja osobiście jestem zawiedziony, że nie zobaczymy go na naszym rynku. ZTE ostatnio pokazało, że umie stworzyć ciekawie wyglądające i mocne urządzenia. Mam nadzieję, że Chińczycy mocniej zainteresują się naszym rynkiem w najbliższym czasie. A Wy?

źródło: ZTE przez GSMArena