Tablety Samsung Galaxy Tab S miały już swoje 5 minut, a to za sprawą ciekawej promocji. Pewnie pamiętacie o mega ofercie, w której owe tablety były przecenione o połowę. Wtedy urządzenia wyprzedały się błyskawicznie. Oczywiście tablety z serii Galaxy Tab S dalej są świetną opcją, jeśli szukacie tabletu, ale my zalecamy się na razie wstrzymać. Dlaczego? Ponieważ już w przyszłym tygodniu zobaczymy premierę drugiej generacji Galaxy Tab S.

Tak przynajmniej mówią najnowsze plotki, a dokładnie serwis GSM Helpdesk, który twierdzi, że już w poniedziałek 20 lipca Samsung zaprezentuje Galaxy Tab S2 8.0 i Galaxy Tab S2 9.7, o których już sporo wiadomo. Możemy spodziewać się jeszcze lepszych podzespołów i nowych funkcji względem poprzedników, ale również bardziej kompaktowych rozmiarów. Z tego co ptaszki ćwierkają, nowe tablety Galaxy Tab S mają być smukłe, a ich grubość nie przekraczać 6 mm. Oby to się nie odbiło negatywnie na wytrzymałość całej konstrukcji.

Specyfikacja od ostatniego czasu nie uległa zmianie i dalej przypuszcza się, że obejmować będzie 8-calowy wyświetlacz (w Galaxy Tab S2 8.0) oraz 9,7-calowy ekran (w Galaxy Tab S2 9.7) w takiej samej rozdzielczości dla obydwu modeli, czyli 1536 x 2048 pikseli. Sam ekran zaś wykonany będzie w technologii Super AMOLED w proporcjach 4:3. Z wiadomych względów także bateria będzie się różnić. Co do pozostałej specyfikacji to ma ona zawierać 3 GB pamięć RAM, 32 GB pamięci wbudowanej oraz 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Exynos 7420 i 8 Mpix aparat z tyłu.

Samsung Galaxy Tab S2
Samsung Galaxy Tab S2 / fot. GSMHelpdesk

 

Specyfikacja specyfikacją. Do sieci wyciekł też prawdopodobny wygląd obu urządzeń. Więcej o tym przeczytacie tutaj, tutaj i tutaj.

Pojawiły się też dane na temat cen, które prezentują się następująco. Za Galaxy Tab S2 8.0 zapłacimy najprawdopodobniej 399 dolarów, a za Galaxy Tab S2 9.7 o 100 dolarów więcej, czyli 499 dolców.

Samsung Galaxy Tab S2
Samsung Galaxy Tab S2 / fot. GSMHelpdesk

 

Jeśli premiera odbędzie się w najbliższy poniedziałek, to nowych tabletów na półkach sklepowych powinniśmy spodziewać się w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

źródło: GSMHelpdesk przez PhoneArena