Jest kilka możliwości na stworzenie centrum multimedialnego w domu, gdzie oczywiście centralne miejsce zajmuje duży telewizor Smart. Niektórzy ograniczają się do podłączenia zwykłego pendrive’a z filmem, ale większe możliwości uzyskamy za pomocą tak zwanego TV Box’a. A wcale tak dużo nie kosztuje, jakby mogło się wydawać.

Tronfy X2 to niewielkie, bo mierzące zaledwie 11 cm, mające niecałe 2 cm grubości i ważące 54 gramów urządzenie, które może przekształcić nasz telewizor w cyfrowe centrum rozrywki. Wystarczy podłączyć je do prądu, a potem przez HDMI do telewizora, by na jego ekranie zobaczyć Androida 4.4 KitKat. To właśnie pod kontrolą tego systemu pracuje TV Box od Tronfy.

Tronfy X2 / fot. Tronfy
Tronfy X2 / fot. Tronfy

 

Jak dumnie pokazuje oznaczenie na obudowie, X2 potrafi odtworzyć filmy nawet w rozdzielczości 4K, co jest zasługą czterordzeniowego procesora Allwinner H3 opartego na rdzeniach Cortex A7, dwurdzeniowej grafiki Mali-400 MP2 (która swoją drogą do najmłodszych już nie należy) i wsparciu kompresji wideo w standardzie H.265. Do tego dochodzi jeszcze 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, którą z łatwością rozbudujemy o dodatkowe 32 GB za pomocą karty microSD. Tronfy X2 oprócz wspomnianego już HDMI ma także dwa złącza USB 2.0 i Ethernet, by przyłączyć komputer do sieci lokalnej. TV Box ma też Wi-Fi w standardzie n i obsługuje standardy Miracast i DLNA.

Tronfy X2 / fot. Tronfy
Tronfy X2 / fot. Tronfy

 

Obecnie trwa przedsprzedaż Tronfy X2, gdzie urządzenie jest oferowane za 45,99 dolarów (około 175 złotych) To o 24% niższa kwota niż wcześniej, więc jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem, warto zerknąć bezpośrednio do oferty.

Wpis stworzony we współpracy z TinyDeal