Dotychczas byliśmy przyzwyczajeni do konferencji Unpacked dwa razy w roku – podczas targów MWC w Barcelonie oraz IFA w Berlinie. Tym razem producent postanowił zorganizować konferencję już w sierpniu. 13 sierpnia 2015 roku odbędzie się konferencja Samsung Unpacked w Nowym Jorku.

Spodziewać możemy się tegorocznego modelu Galaxy Note 5. Zdjęcie zamieszczone przez producenta potwierdza również plotki o tajemniczym modelu Galaxy S6 Egde Plus. Producent potwierdził doniesienia na temat konferencji na swoim kanale Samsung Mobile.

Według wcześniejszych doniesień, Galaxy Note 5 ma upodobnić się z wyglądu do obecnej Galaxy S6, natomiast Galaxy S6 Edge Plus powiększyć się do rozmiarów serii Note. Specyfikacja techniczna Galaxy Note 5 ma stać na najwyższym poziomie. Ośmiordzeniowy Exynos 7422, 4GB pamięci RAM, 32GB pamięci wewnętrzej oraz ekran QuadHD to tylko wybrane atuty nadchodzącego flagowca z serii Galaxy Note.

Samsung w tym roku zaprezentuje swoje nowe produkty wcześniej niż dotychczas. Wrzesień jest dość medialnym miesiącem w świecie elektroniki. Z corocznych targów IFA napływa masa nowych urzeczeń, do tego w połowie września szum medialny przejmuje Apple. Jak widać Samsung chce mieć już sierpień „dla siebie”.

Transmisja z konferencji będzie dostępna pod adresem www.youtube.com/samsungmobile

źródło: Samsung Mobile