Czyżbyśmy na niecałe dwa tygodnie przed premierą poznali oficjalny wygląd Samsunga Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge Plus? Szybko i wiele na to wskazuje, że tak jest. Kolejny Unpacked zaplanowany jest na 13 sierpnia, a już dzisiaj możemy zobaczyć, jakie urządzenia szykuje dla nas Samsung. I wiecie co? Szkoda, że tak się właśnie stało. 

Już za niecałe dwa tygodnie w Nowym Yorku odbędzie się kolejna gala Unpacked, na której zobaczymy The Next Galaxy. To już niemal pewne, że na konferencja będzie światową premierą dwóch nowych smartfonów Galaxy – Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge Plus. Wiele już o nich wiemy, a dzisiaj za sprawą evleaks możemy spojrzeć na oficjalne zdjęcia prasowe obydwu urządzeń.

Ok, wszystko fajnie, bo Samsung pod względem wyglądu nas nie zaskoczy, ale właśnie to jest w tym wszystkim najgorsze. Z roku na rok przecieki pojawiają się coraz szybciej i znacznie wcześniej, co trochę psuje całą atmosferę i zmniejsza ten efekt „wow”, który towarzyszył mi na przykład podczas premiery Galaxy Note 3, gdy pierwszy raz zobaczyłem „skórę” z tyłu. W przypadku Galaxy S6 Plus Edge czy Galaxy Note 5 już tak nie będzie, a premiera będzie tylko formalnością, na której dowiemy się kilku rzeczy na temat nowych funkcji.

Patrząc na powyższe zdjęcie widzimy, że dwa urządzenia są do siebie zbliżone wielkością i designem. Galaxy S6 Edge Plus to po prostu większy Galaxy S6 Edge, który zostanie wyposażony w 5,7-calowy ekran, 16-megapikselowy aparat i będzie kosztował około 799 euro. Tak przynajmniej wynika z dotychczasowych plotek. Galaxy Note 5 z kolei w porównaniu do swojego poprzednika będzie miał między innymi aluminiowo-szklaną konstrukcję, przycisk Home z czytnikiem linii papilarnych na dotyk, najnowszego Exynosa z 4 GB RAM i podobno jeszcze lepszy aparat niż w Galaxy S6.

źródło: evleaks przez PhoneArena