Zdaje się, że HTC pomijało jakoś informacje o Lollipopie dla swoich urządzeń. Przeglądając newsy na galaktycznym z ostatnich kilku miesięcy można przeczytać o Lollipopie dla dwóch poprzednich flagówców, ale mnie bardziej chodzi tutaj o najnowszą odsłonę systemu od Google – Androida 5.1 Lollipop. Właśnie ta wersja zmierza do HTc One M9. 

Jak poinformował Graham Wheeler – Product and Service Director w firmie HTC na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, aktualizacja dla HTC One M9 jest już gotowa i od dzisiaj będzie stopniowo udostępniana wszystkich egzemplarzom z wolnej, oficjalnej dystrybucji. Będzie to zatem kolejny tegoroczny flagowiec, który będzie pracował pod najnowszą i poprawioną wersją Lollipopa.

Aktualizacja usunie błędy, które zostały zauważone we wcześniejszych wersjach Lollipopa, ale najważniejsze jest to, że w przypadku One M9 ma znacznie wpłynąć na podniesienie jakości zdjęć, poprawę jakości połączeń głosowych i lepsze zarządzanie pamięcią RAM, ale też zmniejszenie temperatury pracy układu Snapdragon 810.

Aktualizacja jest udostępniana stopniowo i zapewne w najbliższych dniach trafi też do Polski. Dajcie znać jeśli Lollipop zagości na waszych One’ach M9.

źródło: Twitter przez Tabletowo