Od kilku dni testuję Doogee Valencia 2 Y100 Pro, który jest ciekawym i jak pokazały pierwsze wrażenia, bardzo szybkim smartfonem z ośmiordzeniowym procesorem, 2 GB RAM, LTE i niemal czystym systemem Android 5.1 Lollipop. Wygląda na to, że chińska firma chce podążać za obecnie panującym trendem na wypuszczanie większych wersji swoich smartfonów. I tak też powstał Doogee Y100 Plus. 

Doogee Y100 Plus jest bliźniaczo podobny do smartfonu Valencia 2, ale przez to, że jadł dużo danonków, trochę bardziej urusł o dostał lepszą baterię. Skoro zwiększyły się wymiary smartfonu, to więcej miejsca znalazło się na baterię. Ta w Y100 Plus ma 3000 mAh w porównaniu do sporo skromniejszego ogniwa w Y100 Pro. Oczywistą rzeczą jest większy ekran, który ma prawdziwie phabletowe wymiary. To 5,5-calowy IPS, który wyświetla obraz w rozdzielczości HD. Szkoda, że tylko HD, ale znając życie, gdyby było to Full HD, smartfon zapewne nazywałby się Y100 Plus Pro.

Pozostała specyfikacja jest identyczna jak w mniejszym wariancie. Ośmiordzeniowy procesor od MediaTek’a współpracujący z 2 GB pamięci RAM, Android 5.1 Lollipop na pokładzie czy 13-megapikselowy aparat od Sony. Jest też 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy za pomocą karty microSD. Smartfon mimo swoich dużych wymiarów zaskakująco mało waży, raptem 122 gramy, ale nie należy do tych najsmuklejszych, bo grubość obudowy przekracza 9 mm.

Cena Doogee Y100 Plus ma wynosić 125,99 dolarów, co jest równowartością około 480 złotych.

źródło: TheGadgetsFreak przez PhoneArena