Wczoraj Samsung Galaxy S6 Edge+ został oficjalnie zaprezentowany i nie musieliśmy długo czekać, by pojawił się w ofercie sklepów. Póki co ruszyła przedsprzedaż, w której każdy zainteresowany otrzyma dodatkowo ładowarkę indukcyjną. Ot taki dodatek, gdyby ktoś się zdecydował przeznaczyć minimum 3599 złotych na zakup nowego smartfonu.

Tak, właśnie 3599 złotych przyjdzie nam zapłacić za podstawową wersję Samsunga Galaxy S6 Edge+ z 32 GB pamięci wewnętrznej. Te osoby, dla których jest to jednak za mała przestrzeń na dane, mogą zdecydować się na wariant z 64 GB pamięci, ale wtedy idzie do góry też cena – 3999 złotych. Samsung tym razem zrezygnował z wersji 128-gigabajtowych, zarówno w większych Edge’u jak i Galaxy Note 5.

Przedsprzedaż już ruszyła, a od 20. sierpnia obydwa nowe Galaxy będzie można obejrzeć w salonach Samsung Brand Store i tam też dokonać rezerwacji na swoją sztukę. Sprzedaż właściwa rozpocznie się 4. września i od tego dnia smartfony będą trafiać do klientów. Jeśli zdecydujemy się na ofertę pre-order, otrzymamy za darmo oryginalną ładowarkę indukcyjną, którą bezprzewodowo naładujemy baterię w smartfonie. Oferta z ładowarką jest dostępna tylko w sklepie X-KOM i RTV Euro AGD.

Cena spora, ale taka polityka firmy. Nie chcę rozkładać tego na czynniki pierwsze, bo i tak to nic nie zmieni. Skoro Galaxy S6 Edge był popularniejszy niż wersja płaska, to być może większy „Wygięty” będzie równie popularny. Na pewno znajdzie swoich zwolenników, ale to zweryfikują najbliższe miesiące. A wy planujecie zakup Galaxy S6 Edge+?

źródło: X-KOM, Euro, Samsung