Chińskie smartfony nie dostają aktualizacji? Bzdura totalna! Dowodem na to, że producenci z Państwa Środka również dbają o swoje urządzenia jest chociażby Honor 7, który kilka dni temu dostał ważną aktualizację. Pisałem o niej tutaj. Tym razem Huawei dodał nowe funkcje w swoim flagowym modelu Huawei P8. Co się zmieniło?

Zacznijmy od tego, że paczka z plikami waży dokładnie 114 MB, po aktualizacji nakładka EMUI nadal jest w wersji 3.1, a oprogramowanie jest oznaczone numerem GRA-L09C900B170. Oprócz typowych przechwałek, że aktualizacja poprawi stabilność i wydajność pracy systemu (co w sumie w przypadku nakładki Huawei nie jest aż tak potrzebne, bo działa świetnie), to nic więcej w opisie zmian nie znajdziemy. Nowości zobaczymy dopiero po aktualizacji, a te najistotniejsze dotyczą dwóch funkcji, których P8 nie miał „na starcie”. Za brak jednej z nich oberwało mu się nawet w naszej recenzji.

W oprogramowaniu pojawiła się opcja, która za pomocą podwójnego stuknięcia w przedni panel wybudza ekran. To przydatne rozwiązanie, które w końcu trafiło do flagowego Huawei’a. Trzeba jednak zaznaczyć, że działa tylko w jedną stronę – nie przygasimy ekranu dwukrotnym stuknięciem. Nowością jest też obsługa gestów, choć ja nie jestem do końca pewny, czy nie było tego przed aktualizacją. W każdym razie od teraz na wyłączonym ekranie możemy przyładowo nakreślić palcem literę „C”, aby szybko uruchomić aparat czy „M”, by włączył się odtwarzacz muzyki.

Czy któryś z czytelników ma Huawei P8 i znalazł inne, nowe funkcje?

źródło: Twitter (BlassKriss) przez Tabletowo

5 KOMENTARZE

      • Nie jestem informatykiem, ani programistą z wykopu ;D więc się nie znam na tym od strony technicznej, ale czytałem, że to kwestia kernela. Kiedyś dawno temu były rozkminy „czy dany kernel oferuje 2wcr” (2 way call recorder) czyli czy nagrywa z głośnika i mikrofonu, czy jedynie z mikrofonu. Teraz genialną rzeczą jest to, co np. ma LG czyli knock2unlock 🙂 (i jak widać Huawei też).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj