Chińskie smartfony nie dostają aktualizacji? Bzdura totalna! Dowodem na to, że producenci z Państwa Środka również dbają o swoje urządzenia jest chociażby Honor 7, który kilka dni temu dostał ważną aktualizację. Pisałem o niej tutaj. Tym razem Huawei dodał nowe funkcje w swoim flagowym modelu Huawei P8. Co się zmieniło?

Zacznijmy od tego, że paczka z plikami waży dokładnie 114 MB, po aktualizacji nakładka EMUI nadal jest w wersji 3.1, a oprogramowanie jest oznaczone numerem GRA-L09C900B170. Oprócz typowych przechwałek, że aktualizacja poprawi stabilność i wydajność pracy systemu (co w sumie w przypadku nakładki Huawei nie jest aż tak potrzebne, bo działa świetnie), to nic więcej w opisie zmian nie znajdziemy. Nowości zobaczymy dopiero po aktualizacji, a te najistotniejsze dotyczą dwóch funkcji, których P8 nie miał „na starcie”. Za brak jednej z nich oberwało mu się nawet w naszej recenzji.

W oprogramowaniu pojawiła się opcja, która za pomocą podwójnego stuknięcia w przedni panel wybudza ekran. To przydatne rozwiązanie, które w końcu trafiło do flagowego Huawei’a. Trzeba jednak zaznaczyć, że działa tylko w jedną stronę – nie przygasimy ekranu dwukrotnym stuknięciem. Nowością jest też obsługa gestów, choć ja nie jestem do końca pewny, czy nie było tego przed aktualizacją. W każdym razie od teraz na wyłączonym ekranie możemy przyładowo nakreślić palcem literę „C”, aby szybko uruchomić aparat czy „M”, by włączył się odtwarzacz muzyki.

Czy któryś z czytelników ma Huawei P8 i znalazł inne, nowe funkcje?

źródło: Twitter (BlassKriss) przez Tabletowo