Dotychczasowe klawiatury do urządzeń przenośnych charakteryzowały się najczęściej dość podobną wadą – były stosunkowo duże i mało poręczne. LG podeszło do tematu innowacyjne, prezentując prawdopodobnie pierwszą na świecie zwijaną klawiaturę do tabletów oraz smartfonów.

Klawiatura składa się z czterech rzędów przycisków. Jej zwijalność polega na składaniu poziomych rzędów w podłużną, poręczną tubkę. Klawiatura zasilana jest za pomocą pojedynczej baterii AAA, która przy przeciętnym użytkowaniu powinna wystarczyć do trzech miesięcy pracy. Łączność z urządzeniem zapewnia Bluetooth w wersji 3.0. Po rozwinięciu klawiatury następuje automatyczne połączenie z wcześniej zapisanym tabletem lub telefonem. Jednocześnie z urządzeniem mogą być sparowane sq urządzenia przenośne. Zmianę urządzenia możemy wykonać za pomocą dedykowanego przycisku.

Klawiaturę wykonano z trwałego poliwęglanu oraz tworzywa ABS. Rozstaw klawiszy wynosi 17 mm, więc jest bardzo zbliżona do wielkości przycisków w tradycyjnej stacjonarnej klawiaturze. Skok klawiszy jest wyczuwalny – większość giętkich klawiatur posiada miękkie, gumowe przyciski, które są dość męczące przy długotrwałym użytkowaniu. Standardowy układ klawiatury QWERTY wzbogacono klawiszem Fn, którym można wywołać funkcje multimedialne. Nad rzędami przycisków klawiatury umieszczono podstawkę na telefon oraz tablet o maksymalnej przekątnej 10 cali.

LG Rolly / fot. LG
LG Rolly / fot. LG

 

Klawiatura w kolorze czarnym będzie dostępna w Europie w czwartym kwartale tego roku. Dla dziennikarzy oraz odwiedzających w przyszłym tygodniu targi IFA 2015 w Berlinie klawiatura będzie dostępna na stoisku LG. Według zapowiedzi producenta w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych podobnych akcesoriów od LG. Cena nie została jeszcze ujawniona.

Podoba Wam się taki gadżet? Ile jesteście skłonni zapłacić za taką mobilną klawiaturę? Czekamy na Wasze komentarze.

źródło: LG